1. 3.5 numara astigmat. basket oynarken gözlük kullanamadığım için lens muayenesi oluyorum. doktor bey gözüme uygun lensi belirledikten sonra takıyor lensleri gözlerime. hafif batma-alışamama aşamasından sonra "iyi" diyorum. "güzelmiş bu, gözlük amelelik". gözlük takmayı da sevmiyorum. yalnızca derslerde, bir şey okurken veya izlerken takıyorum. neyse eczaneye uğrayıp eve geldikten ve youtube'dan lens nasıl çıkartılır videoları izledikten sonra haydi bakalım deyip işe koyuluyorum.

    ama o da ne. gösterileni yapıyorum, yine de çıkmıyor, gelmiyor parmaklarımın arasına meret. yaklaşık 15 dk uğraştan sonra bir tanesini çıkardım bir şekilde. hadi şunu da çıkarayım bitsin diyerek diğeriyle uğraşırken çıktı gibi hissettim bir şey oldu, ama elimde bir şey yok. gözüme bakıyorum, lens çıktıktan sonra bulanık gören sağ gözüm, sol gözümde lens var mı ayırt edemiyor. parmağımla da yan iki taraftan hissedemiyorum çünkü ilk kez yani, tecrübesizlik var. haydaa. sözlüklerden lens çıkarma başlıklarında lensini çıkarttığını unutup retinasını yırtan vakalara da rastlayınca durup bir düşünüyorum. neyse ki kara gün dostum gözlüğüm bana el sallıyor ve onu taktıktan sonra lensin orda olduğundan emin oluyorum. takibi 5. dakikada da sol lensi çıkarıp gözlüklerime sarılıyorum.

    şu an bu yorumu gözlüklerimle, huzurla giriyorum ama pazartesi günü maç var, ve daha bu lensleri takması var. tecrübeli arkadaşlara topu atıyorum.

    (bkz: retinayı yırtmak)
    (bkz: lens yerine gözü komple çıkarmak)

mesaj gönder