1. abartılmaması gereken acıktığında yemek yiyen, susadığında su içen, sigara içeni hacı esasında bırakmak lazım ama bırakılmıyo öyle kolay diyen insan. bilinçli bir kullanıcı için bu mecraların faydasından bahsedersek eğer;

  facebook : hadi bu sözlük kullanıcıları özelinde diyelim en büyük faydası etkinlikler. etkinlikleri çok güzel takip edebiliyorusunuz. etkinlik oluşturup bunları yayabiliyorsunuz. kendi çapımızda bir kaç kişi suriyeli mülteciler için bir yardım grubu oluşturup onlara bir kaç defa yardım etkinliği düzenledik. facebook'un sunduğu imkanlar sağolsun bu kadar kısa sürede bu kadar kişiye ulaşıp onlarca ailenin,çocuğun mutluluğunu görebildik.bunların dışında çok güzel tartışmaların döndüğü bir sürü grup, sayfa var. misal ben arkeofili isimli sayfayı düzenli olarak takip ederim.

  twitter : gezi'deki önemini herkes hatırlıyordur sanırım. dilediğin önemsediğin kişileri takip ettikçe sadece o kişilerin paylaşımlarını görebiliyorsun. ilgili olduğu bir konu hakkında yazılanları takip etmek sanırım kimse için vakit kaybı değil, kazancıdır. ben haberleri sabah işe giderken twitter'dan takip ederim. ayrıca bir kuruluşla iletişime geçmek izin en uygun mecra burası. misal banka ile problem yaşıyorsun arıyorsun ulaşamıyorsun. at bir twit şikayetini dile getir. onlar size ulaşıyor şikayetiniz nedir diye.

  whatsapp : belirtilmiş. beleş mesaj. özellikle iş ortamında, proje döneminde ya da final döneminde hızlı koordine olabiliyorsun.

  sosyal medyayı bilinçli kullanmak insanın özgürlüğüne herhangi bir müdahelede bulunmuyor. off abi facebook'u kapadım rahatladım ya kendime zaman ayırıyorum, kitap okuyorum artık diyen insanlar var. bütün bunlardan mahrum kalıp facebooka vakit ayırıyorsan sen hiç kullanma zaten. bunun gibi insanlar özgürlüğünü iradesizlikleriyle zincirlemiş insanlar.

  yıl olmuş 2016 anlamakta güçlük çektiğim insan modellerinden biri off e-kitap ne abi açıcaksın kitabı koklayacaksın mis gibi! diye insan, diğeri ise onun kuzeni; sosyal medya kullanmayanlar çok kuul diyen insan. herşey dozajında cidden çok güzel.

  edit : aşık stalker dietzgen #20998

mesaj gönder