1. şunu okuduktan sonra aklıma ilk gelen şey her cuma hutbesinden sonra imamın söylediği şu ayet oldu.
  "şüphesiz ki allah adaletli davranmayı, iyilik yapmayı ve akrabayı gözetmeyi emreder.felaketten , azgınlıktan , furşiyattanda men eder.allah size düşünüp yapasınız diye öğüt verir."(en-nahl, 16/90)
  bizim caminin imamı bayram hoca o kadar güzel okurki bu ayeti benimde aram kelime ve seslerle iyi olduğu için hemen ezberledim fakat başka hiçbir imamda bu kadar kafiyeli ve güzel söylenişine tanık olmadım.benim için cuma demek bu ayeti bayram hocanın ağzından duymak olmuştu.o kadar saf , öğretici bir ayet ki iyi hissetmemi sağılıyordu yada ben o zamanki kafamla öyle anlıyordum.
  önceleri etrafımda olan bitenden yola çıkarak yavaş yavaş islamı sorgulamaya başladım sonraysa diğer dinleri.sonuç insanda bitti.
  aslında belli başlı bir dinden bahsetmek yanlış.günümüzde din herkesin kendine veya işine geldiği şeye göre yorumladığı bir hayat tarzı oldu maalesef.
  demem o ki ; ben dinlere inanmayan bir insan olarak bu ayetten bu kadar etkileniyor ve hayatıma katabiliyorsam , sen bir inanan olarak neden hiç birşey hissetmiyor ve aksine sürekli sapıkça , uç şeyleri sorguluyorsun.merak ettiğim şey acaba helal olsa ki şunu yazarken bile tiksiniyorum o zaman ne yapacaksın mendebur.
  artık bu tür şeylere kulak tıkamanın zamanı geçti bile.özellikle ortada kalmış bir türkiyede hiç alakadar olunmaması daha iyi.merak etmeyin çok birşey kaybetmezsiniz.siz hiçbir etki altında kalmadan içinizden geldiği şekilde inanmaya devam edin.

mesaj gönder