1. ingilizce orijinali life hacks olan hayat standardınızı bir arveles bir aspirin kadar yükseltecek bilgilerdir.

  şu şablonda yazarsak ileride burası güzel bir kaynak olabilir:

  askıları ters çevirmek: her ayın başında tüm askıları düz çevirin. giydiğiniz kıyafetleri geri asarken düz değil ters asın. ayın sonunda dolabınızı açıp bakın. hala düz asılmış (giyilmemiş) kıyafetler varsa durumu olmayanlara hediye etmek, bağışlamak gibi hayırlı işler yapabilirsiniz.

  3 dakikada soğuk içecek: elinizde sıcak kutu kola, gazoz şişesi gibi şeyler varsa hemen soğutmak istiyorsanız bir kutu, poşet bulun. içine içeceği koyun ve buz doldurun (buz yoksa soğuk su da iş görür) sonra da 2 kaşık tuz atın. sonra buzluğa koyun. 3 dakika sonra gidip buz gibi içeceğinizi alabilirsiniz.

  sivilcelerden kurtulmak için: gece uyumadan önce yastığınızın üzerine temiz bir havlu koyun. gece onun üzerinde yatın... evet, bu kadar...

  hızlı burun akıntısı: burnunuzda sizi rahatsız eden bazı parçalar varsa güneşe veya bir ışık kaynağına doğrudan bakın. burnunuz daha hızlı akacaktır. iyi ihtimalle hapşırabilirsiniz de. böylece daha kolay silersiniz.

  uzaktan kumandaları test edin: telefonunuzun kamerasını açıp kumandayı kadraja alın. kumandadan butonlara baktıkça infrared ışıkları görüyorsanız kumanda çalışıyor demektir.

  asansör hilesi: asansöre bindiğinizde işiniz acele ise gideceğiniz katın tuşuyla aynı anda kapıları kapama tuşuna basın. böylece asansör yol boyunca durmayacak.

  kaydedilmemiş word dosyalarını kurtarmak: word'ü açın. recent documents kısmına gidin. en alta inin, recover unsaved document'a tıklayın. voila.

mesaj gönder