1. tekke, zaviye ve irfan ile mistisizm ehlinin, dünyaya ve nimetlerine sırt dönüşünün içinde muteber yeri olan arınma. insanın meleki bir özelliği yoktur ve idrak yetisi, vicdan, akıl, muhakeme de onu hayvandan ayırır. kişinin cinsel birleşmeden arınması, ya yokluktan dolayı olan çıkarım, (cinsel açlık yaşayan bir toplumuz) ya dinin nirvana boyutuna erişimi, ya tinsel öğelerin daha agir basması, ya da psikolojik bir travma nedeniyle yaşanılan travmatik bir olaydır.

    cinselliğin tabu olarak görüldüğü ve zinhar ses edilmediği doğu toplumları, örf ve din etkeni ile hemhâl ve bu etkenlere göre hayat dizaynında işler. örf ne diyorsa diye dursun, islam dininde cinsellik üzerine dev bir külliyat, kütüphanelerin tozlu raflarında ve moğolların istilası ile talan edilen bağdat kütüphanesinin hiçliği içinde gömülüdür.

    pisliklerden, yalandan, dolandan, riya ve dalkavukluk, zulüm ve acıdan, gözyaşı ve haksızlıklardan, savaş ve kavgalardan arınan ve arınmış olan bir toplum dileği ile. toplumun bunlardan arınması gerekir.

    cinsel birliktelik eski dünyanın en eski ilişkisi. arınmayın, kasıklarınızı zorlamanın manası yok.

mesaj gönder