1. şehir büyüyor adlı yeni bir oluşum olan tiyatro temas tarafından sahnelenen bir tiyatro oyundur. oyunda hem duygulanıp hem de ondan sonra ki sahnesinde gülebiliyorsunuz. dramdan komediye geçişlerinde çok iyi olduğunu düşünüyorum. oyunun konusuna gelince:

    tiyatro temas, arnavut asıllı kosovalı yazar yeton neziray’ın gerçek bir olaydan yola çıkarak kaleme aldığı “şehir büyüyor” avrupa’da ayrımcılığa uğrayan en büyük topluluk olan çingeneler’in sorunlarını, almanya’dan kosova’ya zorla gönderilmiş bir çingene ailesinin başından geçen trajik bir olay üzerinden sahneye taşıyor. bu trajik öykü, nahif, çocuksu, eğlence dolu bir atmosferle acı, sert bir taşlama arasında gidip gelen kara mizahla anlatılıyor.

    senem cevher’in çevirip yönettiği “şehir büyüyor”un genel sanat yönetmenliğini samet silme, sahne ve kostüm tasarımını tiyatro temas, ışık tasarımını ali düşenkalkar, müziğini sezgin gezgin yapıyor. oyuncu kadrosu ise fatma inan, gül altınok, osman dursun, ozan dağara, samet silme ve zümrüt öleş’den oluşuyor. oyun 28 şubatta taksimde sahne aznavur da tekrar seyirci ile buluşacaktır.

mesaj gönder