• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (7.86)
room - lenny abrahamson
24 yaşındaki joy (brie larson), 7 yıl önce old nick (sean bridgers) dediği bir adam tarafından kaçırılmış ve o günden bu yana evinin arkasındaki küçücük bir kulübede jack ile tutsak olarak yaşamaktadır. gerçek dünyayı hiç bilmeyen oğlunu bu idare etmeye çalışsa da bir gün gerçek dünyayı da tanıması gerektiğini anlar. bu hapis hayatından binbir güçlükle kaçarak ailesinin yanına sığınan joy için şimdi bir başka zorlu sınav başlayacaktır. gerçek hayatla hiç karşılaşmamış jack'i yepyeni bir hayata adapte edebilmek, aynı zamanda kendi hayatına da kaldığı yerden devam edebilmek.
  1. ilk kez bir filmi izlerken şunları söyledim: "film burada bitseydi de çok güzel bir film olurmuş." "burada da öyle..." filmin ortalarında birkaç sahnede bunları söyledim. "burası bir film için gerçekten çok iyi bir final sahnesi olurmuş." derken film bitti. bunu söylediğim sahne filmin son sahnesiymiş.
    yaklaşık iki saatlik bir film ama zaman nasıl geçti inanın fark edemedim. son zamanlarda izlediğim en güzel dram filmlerinden bir tanesiydi. bence tüm övgüleri hak ediyor.
    son olarak "dünyadan yazacaklarım bu kadar..."

mesaj gönder