1. arkadaşlar sahil köyünüzde yeniyim, lakin geldiği yerden pozitif yönleri getirmeyi seven biriyim. naçizane bir fikrim var efendim. hepimizin katılmasını umut ediyorum. burası yeşillikler içinde çok güzel bir köy, bunda hemfikiriz.. ve biberonda şarap içen, bebeliğinde "elvis" dinleyen, ergenliğinde "citizen kane" izleyen şu arkadaşınızın burada olmaktan bir hayli mutlu olduğunu araya sıkıştırmak isterim.. diyeceğim o ki; buranın hep böyle kalabilmesi için bir fikrim var, lütfen ukela dümbeleği damgası vurmadan dinleyiniz.

    ben derim ki, sözlüğün temasına, yasasına, entelektüelitesine uymayan (ama gerçekten uymayan, çirkin sayılabilecek) başlıklara denk geldiğimizde, denk gelen zat buraya uğrayıp bir adet yol tabelası koysun ki başlıkla alakalı, hep beraber saygıdeğer moderasyona gerekli haber etme işlemini gerçekleştirelim.

    ama yalnızca gereken hadiselerde kullanalım burayı..

    mesela efendim kültür platformunda bir hastalıkla alakalı bilgi almak gereksinimi değil de muhabbetine "penis" başlığı açılıyorsa.. yahut saygılı siyaset yerine "hakaret ve küfür kullanımı içeren siyasi başlıklar" denk gelirse gibi.. böyle durumlarda gelip şenlendirelim buraları. hep beraber aynı anda müdahale toplantımızı gerçekleştirelim. böyle bir şeye moderasyonun da karşı çıkmayacağını tahmin ediyorum. umarım yürürlüğe sokmama yardım edersiniz arkadaşlar.

    (bkz: iyi niyet)
    (bkz: intervention)

mesaj gönder