1. duyuru:

  - arkadaşlar tartışmalı bir 6. maddemiz var. manifestoya katkı yapmak isteyen herkes lütfen fikirlerini belirtsin ve 6. madde için oy versin.

  - 1. ve 7. maddelerde bir düzenleme talebi geldi. ilgili düzenleme talebini buradan (bknz: link) okuyup şuradan link oy verirseniz çok müteşekkir oluruz.

  =============
  bir kaç girdide bahsedilince ilk taşı ben atayım diyerek yazdığım taslak manifestodur.

  bu manifestonun kolektif bir manifesto olabilmesi için manifesto, alışılmışın dışında olarak madde madde yazılmıştır ve herkesin maddeler hakkında fikrini belirtebilmesi için oylama konulmuştur. her türlü öneri dikkate alınarak manifestoya eklenecek, beğenilmeyen maddeler silinecek ve tüm youserların oluşturduğu kolektif, bir esere dönüşecektir.
  ====================================

  0) tüm yosuerlar manifestodaki kuralları çiğneyen youserları uyarmakla mükelleftir.

  1) youser bildiği ve diğer youserların bilmesi gerektiğini düşündüğü şeyleri paylaşmakla mükelleftir.

  2) youser, youreads yöneticisine yönetici olduğu için saygı duymaz. yönetici fikirleri için bir youser'ı susturmak istediği taktirde tüm youserlar, ne koşulda olursa olsun susturulan youserı korumak ve yöneticiyle savaşmakla mükelleftir.

  3) youreads'te yapılan değişiklikler tüm youserları ilgilendirir. youser beğenmediği değişikliğe karşı çıkmakla mükelleftir ve diğer youserlar farklı fikirde olsalar bile o youserı savunmakla mükelleftir.

  4) youser kişilerle değil fikirlerle tartışır. tüm youserlar için kişilerin değil fikirlerin önemi vardır. "daha önce şunu demiştin" demez, "düşüncen yanlış çünkü ..." der. tüm youserlar aksine davranan youserı madde 0 gereğince uyarmakla mükelleftir.

  5) youser insanları genellemez. "tipik galatasaraylı, sıradan bir akp'li" demez, eleştirisi varsa madde 4 e uygun olarak yapar. tüm youserlar aksine davranan youserı madde 0 gereğince uyarmakla mükelleftir.

  6) youser her ne olursa olsun küfür etmekten kaçınır. sporu sportif terimlerle, siyaseti siyasi üslupla eleştirir. tüm youserlar aksine davranan youserı madde 0 gereğince uyarmakla mükelleftir.

  7) youser sebebi ne olursa olsun bilerek yanlış bilgi vermez. yanlışlıkla yanlış bilgi verirse düzeltir. tüm youserlar aksine davranan youserı madde 0 gereğince uyarmakla mükelleftir.

  8) youser madde 4 gereği hiç bir insanı hiç bir sebeple alenen aşağılamaz. tüm youserlar aksine davranan youserı madde 0 gereğince uyarmakla mükelleftir.

  9) bu manifestoya bağlı kalmak isteyen youser, bu başlık içerisinde kamuya açık bir şekilde manifestoya bağlı olduğunu ilan eder.

  eklenen maddeler:

  10) yönetim, youreads'te köklü bir değişikliği youserlara danışmadan yaparsa, tüm youserlar değişikliği beğense dahi yönetime isyan etmekle mükelleftir.
  ========================================
  OYLAMA

  oylamaya bir kez girilebildiği için lütfen beğendiklerinizi ya da beğenmediklerinizi oylarken tek seferde vermek istediğiniz puanları veriniz.

  bu şekilde dursun dediğiniz maddeler: oy ver
  silinsin dediğiniz maddeler: oy ver
  bu maddeler değiştirilsin / genişletilsin dediğini maddeler: oy ver (lütfen sebebini ve ne şekilde değiştirilmesi gerektiğini belirtiniz.)

  eklenen maddeler için oylama:
  madde 10 için oy ver
  ========================================

  edit: başlık hali hazırda varmış, yönetim tarafından düzeltildi.

  fikir babaları:
  1 , 2, 3

mesaj gönder