• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.66)
pk - rajkumar hirani
p.k. bi şehirdeki yabancının düşünceler komedisidir. p.k.(aamir khan) daha önce kimsenin sormadığı sorular sorar. bunlar masum, çocuk gibi sorulardır ama cevapları enteresandır.p.k.'in masum gözlerini gören insanlar kendi monoton hayatlarını gözden geçirirler.p.k.'in sadık arkadaşları ve dostları olur. kırık kalpleri düzeltir öfkeleri dindirir. p.k.'in çocuksu merakı kendisi ve milyonlarca insan için manevi bir yolculuğa dönüşür.film karmaşık felsefelerin iddialı ve benzersiz yönlerini orijinal bi şekilde ortaya koyuyor. ayrıca basit, kahkaha dolu, insani bir aşk masalı da süregidiyor. sonuç olarak ayrı dünyalardan gelen yabancılar arasında dostluk destanı işlenmiş diyebiliriz. ( sinemalar.com dan alıntı)
 1. aamir khan dan cesur bir film. usta, her filminde oldugu gibi yine harika bir is cikartmis.

  din uzerinden insanlarin nasil somuruldugune dikkat cekmek istiyir bu filminde. din kadar suistimale acik olan bir konuda yapilmis olan az sayidaki hicivden birisidir.

  bir aamir khan klasigi olarak eglenceyi, huzunu, aski ve aciyi tek bir filme sigdirmistir.

  toplumlarin tabu olarak gordugu hassas konulari elestirmek herkesin cesaret edebilecegi bir hareket degildir. ozellikle gunumuz hindistan cografyasi hizla farkliliklara olan hosgorusu azalan bir yere donusurken boyle bir film yapmak cok guzel.

  tum hint filmleri icerisinde en cok gise yapan filmdir. hemen arkasindan (bkz: bajrangi bhaijaan) gelmektedir.

mesaj gönder