1. iradedir.
    vücut geliştirmeyi anlamsız bulanları anlayamıyorum.
    vücut geliştirme için antrenman programınızı belirler, ağırlıkları düzenli olarak arttırır, beslenmenize dikkat eder, dinlenir ve sağlıklı yaşamayı amaç edinirsiniz. her şeyiniz olan bedeninizi güçlendirerek hayat standardınızı arttırırsınız.

    ancak kişi bahanesini derin dondurucudan çıkartır, mikrodalgada ısıtır ve masaya sunar: "zaman yok bro!". gelmiş geçmiş en büyük klişelerden biridir. tüm bunlar için haftanın ortalama 4 günü, günde 1 saat ve bu 1 saatin yaklaşık 15 dakikasını ağırlık kaldırarak ya da indirerek geçirirsiniz. geriye kalan 45 dakika dinlenme ve esneme içerir. yaklaşık olarak haftada 1 saatinizi, ayda 4 saatinizi direnç altında geçirirsiniz. bu mudur zor olan? hayır bu bir tercihtir ve plana uymayı gerektirir en önemlisi de irade ister. irade her şeydir!

    vücut geliştirme yapan adam da bilir antrenmanı bıraktığında kaslardaki pump'ın kendisini birkaç gün içinde terk etmeye başlayacağını ama yapar işte çünkü yapmaya devam edeceğini bilir. en azından bedenini maksimum verimle kullanmaktadır. sınırlarını görmüştür. genlerinin ona sağladığı maksimum kas kütlesine yaklaşmaya çalışmaktadır.belki yarısına bile gelememiştir ama zaten bunun bitmeyecek bir süreç olduğunu bilir. sürekli yemek yiyerek göbek yapmak marifet değildir. artısı da yoktur. ama doğru besini seçmek, vücuduna ihtiyacı olan besini sağlamak beklenmedik sıkıntılar yaşamanı büyük ölçüde önler.

    neyse çok uzadı. akıllı ve irade sahibi insanlara selam ederim.çare progressive overload!

mesaj gönder