1. ütopik sözlüktür. ekşi ve klon sözlüklerde konuşulan ideal sözlüğü karşılamaktadır youreads. daha önce, yazarlar ile ekşisözlüğün geleceğinden bahsederken, son iki senede yaşanan sürecin mutlak çöküşe gideceğini, var olan sözlüğün başarısız bir twitter klonuna evrilip yok olacağından söz etmiştik. son atılımlar da bu fikrimizi doğrular nitelikte, lakin bilinç ufkumuz hiçbir zaman taşları birleştirip youreads temasına ulaşamadığından burayı ne öngörebildik, ne youreads'tan haberimiz oldu. konuştuğum yazarlarla 2003 - 2005'ten beri ekşi ve klonlarından başka bir şey görmemiştik. son günlerde yaşanan olaylar neticesinde youreads'e ulaşmak benim gibi sözlük yazarları için olağanüstü bir mutluluk oldu. youreads sözlük temasının bir sonraki formudur. şahsi fikrim, okur yazarın ekşisözlükte beklediğidir youreads.
    buranın yapı taşını oluşturan, "ekşiden gelme" akınından önce youreads'te yer alıp burayı rafinerize eden yazarlar bu kalabalıktan vehamet duyuyorlar, haklılar da bunda ama youreads'in ekşisözlük gibi olmadığı apaçık iken adaptasyonu layıki ile sağlayacaklarından/sağlayacağım(ız)dan eminim.
    son olarak, (bunu söylemezsem ölürüm) ekşide 3 - 5 yıldır iki satır yazı yazmak içimden gelmiyordu. blog formatını da sevemedim ki insan okunmak için yazar, havaya yazıyormuşsun gibi gelir blog yazarlığı. şu an yazdıkça yazasım geliyor. çok hoşuma gidiyor.

mesaj gönder