• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
humans
oldukça gelişmiş robotlar olan ve sentetik (synth) denilen androidler günümüz zamanında insanların günlük işlerine yardımcı olmak için kullanılmakta, banliyö yaşantısı süren bir ailenin hayatına bu androidlerden biri girdikten sonra olaylar beklenmedik boyutlara ulaşmaktadır. robotların başlangıçta insanların hayatınlarına getirdiği kolaylıklar, sonrasında hiç beklenmedik olaylara neden olacaktır.
 1. orijinali real humans adında bir danimarka dizisi olan ingiliz uyarlaması. bunun da abd uyarlamasını görürsek şaşırmam.
  şaka bir yana ai konusu artık yeterince özgün olmasa da, ve her şeyi dahi bir bilim adamının deneylerine bağlamak da her ne kadar klişe olsa da, dizi kendini sıkmadan izlettiriyor. çünkü dizi konuya her yönden yaklaşmaya çalışmış, bilinçli robotlar olsa veya bilinçsiz ama insan gibi görünen robotlar olsa, insanların hayatlarını nasıl etkilerdi sorusuna olabilecek bütün ihtimalleri düşünerek cevap vermeye çalışmışlar. bu yönden başarılı bir dizi. .
  sentetiklerin oyunculukları da güzeldi. anne rolünde the it crowd'dan tanıdığımız katherine parkinson ve dedektif rolünde de utopia'dan arby var. (tamam diziyi bu yüzden izlemiş olabilirim)
  son bir şey; robotları neden insan şeklinde yaptıklarına bir açıklama bekledim ama göremedim. ev işi yapmak için tasarlanan makineye insan şekli vermek onları yavaşlatmaktan başka işe yaramaz sanıyorum.

mesaj gönder