• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (8.33)
rush - ron howard
iki kez oscar kazanmış olan ron howard (a beautiful mind, frost/nixon) iki kez oscar’a aday olmuş senarist peter morgan’la (frost/nixon, the queen) james hunt ve niki lauda arasındaki acımasız rekabeti muhteşem bir şekilde anlatan rush için bir araya geldi.

epik aksiyon/dram filmi rush’ta, chris hemsworth (the avengers) karizmatik ingiliz james hunt’ı, daniel brühl (inglourious basterds) ise disiplinli ve mükemmeliyetçi olan avusturyalı niki lauda’yı canlandırıyor. grand prix yarış pistindeki çekişmeleri, bu iki sıra dışı karakter arasındaki farkı özetliyor.

formula 1 yarışlarının ihtişamlı döneminde geçen rush dünyanın şimdiye kadar gördüğü en büyük rakiplerin ikisinin (yakışıklı ingiliz hunt ve disiplinli, zeki rakibi lauda’nın) heyecan verici gerçek hikayesini anlatıyor. özel hayatlarına da dahil olduğumuz filmde iki yarışçının zafere ulaşmak için bir kısa yolun bulunmadığı ve asla hataların asla düzeltilemediği bir ortamda fiziksel ve psikolojik dayanıklılık sınırlarını nasıl zorladığını göreceğiz.

olivia wilde (tron: legacy) ve alexandra maria lara’nın da (the reader) rol aldığı rush’ın yapımcılığını andrew eaton (a mighty heart), howard, oscar ödüllü brian grazer (apollo 13, a beautiful mind), eric fellner (senna, tinker tailor soldier spy), morgan ve brian oliver (black swan), idari yapımcılığını ise cross creek pictures, exclusive media, todd hallowell ve tim bevan üstleniyor.

rush ingiltere, almanya ve avusturya’da çekilmiştir.
  1. şimdiye kadar yapılan en iyi oyuncu oyuncu- karakter eşleşmesi olan film. hele bir de o motorların sesini sinemada izleme fırsatı bulmuşsanız tadından yenmez. (bkz: based on a true story) kalıbının hakkını sonuna kadar veren ,müthiş oyunculuklara sahip güzide film.izleyin,izlettirin efenim.

mesaj gönder