1. maç içerisinde fenerbahçe açısından işler iyi gitmedi. maç iyi başladı denilebilir. son haftalardaki formumuzdan dolayı istekli ve diri durup maça ısındık. braga etkili davranıp maçın başında şok preslerle ve ani kademelerle oyunu soğutmayı bildi. zaten maçın başında böyle başlamak neredeyse oyun amaçları gibi bir şeydi. teknik ekiplerinin yaptıkları açıklamalardan da bunu çıkarabiliriz.
  öncelikle bugün iki bekimizi de beğenmedim. özellikle şener beklentilerin uzağında kaldı. caner ise darbeli oyunundan uzak kaldı. orta sahalarımızı genel olarak hiç değelendirmeye gerek yok çünkü birliktelik açısından vasatından üstünde oynayamıyorlar. orta sahadaki yaratıcı oyuncu eksiğimize beklerimizin de formsuzluğu eklenince oyunumuzun şirazesi kaydı. maç genelinde stoperlerimiz kusursuzdu. onları geçelim.
  ikinci yarının sonlarına doğru oyun dengemizi yakaladık. bu da şok preslerimiz ve ani çıkışlarımız sayesinde oldu. ama braga'nın oyun uyutma taktiği sayesinde volkan şen ve alper ne oynadıkları oyundan keyif aldılar ne de bizlere keyif verdiler.
  ikinci yarıya da istediğimiz gibi başlamayınca oyunu parselleyemedik.
  robin van persie forvet olarak bugün görevini yaptı. şunu kabul edelim takımımız istediklerini gerçekleştirmiyor ve takımın berisinde yaratıcı oyuncu eksikliği çekiyorsak van persie'den şapkadan tavşan çıkarmasını beklemek ahmakça olur. bu adam zaten üç beş adam geçip gol atmaz arkadaşlar tarzı değil. ne kadar kaliteli ve avrupa liginin üzerinde bir oyuncu olduğu yaptığı koşulardan ve verdiği zerafet yüklü bir kaç pastan belliydi. ama o da takımdan etkilenip düşük istatistikle oynamak zorunda kaldı.
  oyuncu değişikliklerini de olumlu buldum.
  mehmet topal... seni sona bıraktım adam. bir şey yazmaya gerek yok. çok teşekkür ederiz.
  turu orada geçeriz. 1-0 bu maç için harika sonuç.

mesaj gönder