1. 2016 yılı itibariyle benim.

  tabii burçtan kastınız ne? gazete köşelerindeki günlük fal vs. ise inanmıyorum ama doğum günü ve saatinin insan karakteri üzerinde etkili olduğuna inanıyorum.

  "hep aynı tip mi oluyor aynı burcun insanları*" deniyor ya, böyle boş muhabbet yok. sanki 12 burç var dolayısıyla 12 insan tipi var diyoruz.

  sadece güneş burcu değil, ay burcu, yükselen-alçalan burç, evler, diğer gezegenlerin etkisi falan vs. bir sürü değişken var. ama pek çok karakteristik özelliği tutuyor burçların.üstelik de çok detay sayılabilecek şeylerden. mesela ben yengeç burcu olup da midesinde ülser, gastrit, reflü tipi bir hastalık olmayan insan görmedim. üstelik kızı da, erkeği de çok güzel yemek yapar.

  yay burçları kadar arkadaş canlısı kimseyi görmedim. ilk kez karşılaştığınızda bile kırk yıllık dostuymuşsunuz gibi muamele eder. gezip tozmadan da duramaz.

  oğlak desen yeryüzüne düşen ilk inat taneleridirler ama özellikle erkekleri acaip kabiliyetli oluyorlar. kendi kendine enstrüman çalmayı öğrenme, tamir vs. gençken çok asi, serseri takılırlar ama yaşlandıkça çok babacan, hoşgörülü insanlara dönüşüyorlar.

  ikizler mesela, alayı zeka takıntılıdır. dünyada en önemli şey zeka ve bilgidir, bunu da konuşmalarıyla göstermek isterler. çok konuşurlar, hızlı hızlı konuşurlar. kararsızdırlar. felsefe meraklısıdırlar ve hep aykırı fikirleri vardır.

  tanıdığım kaç başak varsa kafayı yastığa vurur vurmaz hepsi uyuyordu. konuşurken uyuyakalan insanlar genelde bu burçtan çıkıyor. :) bir de acaip titiz olurlar. her şeyleri pırıl pırıl, muntazam.

  hasılı burçlar bilimsel değil demek bir kere bilimsel değil. bir şeyin sebebini bilimsel olarak açıklayamıyorsak yeterli bilgi birikimine ulaşamadığımızdandır. kaldı ki ay'ın dünya'ya yakınlaşıp uzaklaşmasıyla oluşan med-cezir'i biliyoruz. ay'ın çekim kuvveti okyanustaki binlerce ton suyu hareket ettirirken %70'i su olan insanı neden etkilemesin?kaldı ki duygu dediğimiz şeyler de kimyasal hadiseler değil mi?

  hayır inanmazsan inanma bize ne de, sanki çok matah bir şeymiş gibi gelip başlık açmak ne? çok mu entelektüel, çok mu cool oluyorsun?

mesaj gönder