• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.94)
house of cards
bbc'nin aynı adlı mini dizisinden uyarlanacak olan dizinin arkasında hayli sağlam isimler var. kevin spacey ve david fincher'ın yapımcıları olduğu dizinin bbc versiyonu da michael dobbs'un kitabından uyarlanmış.
house of cards, başkanlığa oynayan hırslı bir politikacı olan francis underwood adında bir adamın, inişli-çıkışlı politika hayatını odağına alacak.
 1. sadece kevin spacey için izlemeye başladığım ama favorim haline dönüşen netflix dizisi. senaryo ve oyunculuklar çok iyi zaten kevin spacey'den bahsetmeye gerek bile yok ve robin wright ile iyi bir ikili oldular. sanırım claire underwood rolünü robin wright kadar güzel oynayabilecek birisi yoktur.

  !---- spoiler ----!

  3. sezon hakkında biraz yorum yapmak gerek. bu sezonu bir geçiş dönemi olarak görmek gerektiğini düşünüyorum. claire ve frank'in arasının açılacağı sezon başından beri belli gibiydi mesela bu sezon neredeyse hiç birlikte sigara içemediler.
  bu sezon frank'in hareket alanı epey daraldı bunun iki nedeni var.
  1. artık başkan olması
  2. douglas stamper'ın sezon başından beri frank'in yanında olmaması.
  ikinci neden daha önemli gibi geliyor bana frank ne kadar başkan olsa da yanında doug olsaydı çok daha rahat olurdu.
  gelecek sezon claire'in frank'i terk etmesinin etkilerini göreceğiz ama bu ikili bir şekilde tekrar bir araya gelecektir.

  unutmadan viktor petrov karakterinin putin'i bu kadar iyi yansıtabileceğini düşünmüyordum çok yanılmışım.

  !---- spoiler ----!

mesaj gönder