1. hedef: 5.000 başlık, kişi başı ortalama 50 başlık ile tamamlanabilecek. sol frame başlangıç: 1220

  yazılım ekibinden @canarslan12 arkadaşımızın teklifi ile gündeme gelen güzel bir etkinlik. sizler de uygun bulursanız haftasonu işşizleri olarak iyi bir işe imza atabiliriz.

  youreads henüz 1 yaşında bebek denilebilecek bir sosyal platform. veritabanında birçok basit tanım bilgisi eksik. bu tarz etkinliklerle kısa sürede içeriğimizi oldukça güçlendirebiliriz. yapmamız gereken şey; herkesin belli alanları kendine hedef seçip o alanda ne kadar bilgi-tanım içeriği varsa siteye yüklemesidir. bunun çok ayrı bir faydası ise “güncel bilgi kaynağı” yaratmak olacaktır. sözlük sistemlerine 2016 revizyonu denilebilir.

  ör: bir youser kendisine ilaç isimlerini hedef seçer, belli bir tematik içinde cuma-cumartesi-pazar günlerinde müsait oldukça ilaçların isimlerini başlık açar, altlarına da yine belli bir tematik içinde kullanımını, ne işe yaradığını gibi önemli bilgileri yazar. yine başka birisi kendisine bilim kanalını seçer ve 3 gün boyunca terim girişi yapar. bu şekilde toplam 30 kanal etkin şekilde bilgiyle ve tanımla doldurulur.

  2 gün süreyle burada konuyu tartışabilir, önerilerimizi, eleştirilerimizi paylaşabiliriz. herkese uyarsa cuma sabahtan başlar, pazar gecesi tamamlarız.

  not: katılacak olan arkadaşlar cuma gününe kadar hazırlıklarını bitirirse sabah 9:00'da etkinlik başlar. o saatte sistemde kaç başlık olduğunu paylaşacağım. etkinliğin bittiği pazar gecesi 00:00'da da o ankini paylaşacağım. yine ara ara tamamlanma yüzdesini bu başlıkta duyuracağım. yine de ben bugün başlamak istiyorum diyenler başlayabilir tabi.

  not.2: 120 civarı kişi olunca liste yapamadım.

  sonuç: tamamlanma oranı %40'larda kaldı maalesef. yine de emek veren herkese canı gönülden teşekkürler.
  abi

mesaj gönder