1. saçmalıktır, doğru olduğuna inanmıyorum.
    fakat şu her fırsatta dine saldıran insanlar da beni aşırı rahatsız ediyor. inanmak zorunda değilsiniz, inanmamak en doğal hakkınız. hiç kimsenin size bu konuda tek laf etmeye hakkı yok.
    ama yukarıda linkini verdiğiniz videodaki adam zaten 'gerçek islam bu değil' diyen müslümanların kabullenmediği bir adam. adamlar din adı altında yapılan tüm bu iğrençliklere saçmalıklara karşı çıkıyor, bizden değildir diyorlar zaten. yıllardır 'benim dinimde böyle bir şey yok, bu saçmalıklara bakarak bana ve dinime ön yargı besleme' diyor bu insanlar size, çok insanca bir şey istiyor sadece beni ve inandıklarımı bu insanlara bakarak yargılama diyor. siz hala çıkmış bu saçmalıklara bakarak, 'gerçek islam', 'gerçek islam bu değil' vb. yazarak düşmanca ve saygısızca davranmaya devam ediyorsunuz.
    açıkçası; düşünce yapısı olarak bu bağnaz tutucu aşırı mıhafazakar kesimle her fırsatta din şöyle saçma böyle saçma bu salaklıklara mı inanıyorsunuz minvalinde demeçler veren insanların bir farkı olduğunu düşünmüyorum. iki kesim de saygısız, iki kesim de sabit fikirli, iki kesim de kibirli.
    dipnot: din konusunda hala net bir fikrim yok bazı günler tanrı fikri çok olasılıksız ve mantıksız geliyor, bazı günler ise gerçekten tüm kalbimle inandığımı hissediyorum. hayatımda bir kere bile namaz kılmışlığım bile yok, nasıl kılınacağını da bilmiyorum. yani burada size islamı savunmaya falan çalışmıyorum tek amacım ön yargılarınızın yanlışlığının farkına varmanızı sağlamak.

mesaj gönder