• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.97)
wall·e - andrew stanton
dünya gezegenini terk eden insanlar tarafından unutulduktan sonra, uzun yıllar boyunca yapayalnız yaşayan ve bu süre içinde programlandığı işle (çöp tasnifiyle) uğraşan robot wall-e, günün birinde eve adlı çok güzel bir arama robotuyla karşılaşır ve hayatı aniden yepyeni bir anlam kazanır.
wall-e’nin elinde gezegenin geleceğinin anahtarının olduğunu keşfeden eve, artık başka bir gezegende yaşayan ve dünyaya güvenlik içinde geri dönüş haberini heyecanla beklemekte olan insanlara bu bilgiyi rapor etmek için müthiş bir uzay yolculuğuna çıkar. ancak wall-e’ de boş durmamış, çok beğendiği eve’in peşine takılarak onunla birlikte galaksiye açılmıştır. beyazperdedeki gelmiş geçmiş en heyecan verici ve en yaratıcı komedi macerası böylece başlar. geleceğin daha önce hiç hayal edilmemiş vizyonlarını içeren bu filmde  wall-e’ye, aralarında bir hamamböceği ile bozuk robotlardan oluşan kahraman ruhlu bir topluluğun da yer aldığı birbirinden ilginç karakterler eşlik eder.
 1. şüphesiz ki izlediğim en iyi animasyon filmdir. yeni üye olup ilk başlığımı açmaya kalkıştığımda "wall e" ve "wall-e" şekillerinde arama yapıp bir sonuç bulamadığımda sevindirmişti, sonra türkçeye çevrildiği saçma şekliyle "vol-i" olarak açılmış bulunduğunu üzüntüyle öğrendim. kısmet ilk girimi bu başlığa yapmamdaymış...

  !---- spoiler ----!

  eeeva? :(

  evaaaa! :)

  !---- spoiler ----!

mesaj gönder