1. okumak veya kitap almaktan çok ders çalışmak için gittiğim ve üniversite döneminde "kütüphanede çalışmak" gibi bir çalışma bağımlılığı kazandığım yer ve yerler bütünü.

  kütüphane kalabalık olsa bile sessiz oluyor bu sayede bir başına olmaktan korkan ama yalnız olmaya bayılan bendeniz kütüphanede adeta kendimi buluyorum. sanırım bu yüzden çok seviyorum. ^:az daha zorlasam psikanalitik çıkarımda bulunacağım^

  hacettepe sıhhıye kütüphanesi hala en sevdiğim kütüphanedir. evim gibidir hala; fakülteden değil kütüphaneden mezun olmuş gibi hissetmiştim okul bitince. o derece.

  7/24 açıktır kaynakları geniştir (özellikle sağlık alanında) sabahlamak için idealdir. geceleri sınırsız ve ücretsiz çay ve çorba servisi vardı ben oradayken. hatta şimdi duş da yapıldı kütüphaneye benim gibi orada yaşayanlar için ideal hizmet sağlanıyor üniversite tarafından. bir de tus belası var tıpçılarda, en çok onlar düşünülmüş, biz de faydalanıyorduk işte yandan yandan...

  milli kütüphane biraz korkutur insanı, kalabalığı sırası, yanlışlıkla çıkınca girememe sorunu... ama orası da güzeldir / özlenir.

  sevdiklerimden biri yine ; (bkz: üsküdar şemsipaşa ilçe halk kütüphanesi) sistemini çok sevdim, uzun uzun yazmıştım başlığında da.

  diyanet vakfına bağlı olan islam araştırmaları merkezi (isam) var bir de, yüksek lisans öğrencileri (alanı olsun olmasın) yararlanabiliyor. çok büyük ve çalışma ortamı güzel diyorlar, henüz gitmedim.gidince onu da bir överim.

  bunun dışında ilçe halk kütüphanelerini de kullanıyorum. diğer şehirleri bilmiyorum ancak istanbulda ilçe halk kütüphanelerinde çalışma ortamı güzel, sakin (çocuk kütüphanesiyle birlikteyse biraz gürültülü olabiliyor sadece,) ve okunmak isterse gerçekten güzel kitaplar (özellikle edebiyat alanında) bulunabiliyor. sisteme bir kez kayıt olduğunuzda istanbuldaki tüm kütüphanelerden kitap ödünç alma konusunda yararlanabiliyorsunuz.

  aklıma gelmişken bu iletiye ekleyeyim; türkiye'de kütüphaneler kullanılmıyor bıdı bıdı haberleri çıkıyor arada, ya bilmeden gitmeden konuşuyorlar ya da en azından benim gittiğim kütüphaneleri hiç görmemişler. hep dolu dolu, hatta bazen tıklım tıklım. yer bulunmuyor. kim der gidilmiyor diye?
  insaf.

  kütüphaneler güzeldir. yaşatalım ^:konuyu bağlama çabası^

  -
  evet kütüphanede mola verdiğimde yazdım bu iletiyi. ^:sonuna kadar okuduysanız teşekkür ederim :)^

mesaj gönder