• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (8.88)
otostopçunun galaksi rehberi - douglas adams
tamamen sakin bir hayat yaşamak, hayatına temel yaşamsal fonksiyon olarak soğuk bira ve güzel çay içmek kavramını oturtmak isteyen, kendi halinde, üstelik fazlasıyla uysal bir adam arthur dent, bir sabah uyanır ve evinin saçma bir nedenle yıkılacağını öğrenir; ama bu yalnızca başlangıçtır. daha bir kaç saat bile geçmeden gezegeni yok edilecek ve yanında kankası ford prefect, üstünde yıpranmış sabahlığı, elinde havlusuyla galaksi boyunca sürecek inanılmaz bir yolculuğa çıkacaktır.
 1. türkiye'de kabalcı yayınevi tarafından basılmıştır. aynı isimde tek bir kitap olduğu gibi beş kitabın da tek kitap halinde bulunduğu hali aynı yayınevinde mevcuttur.

  seri halinde olan kitaplar şöyledir:
  (bkz: the hitchhiker's guide to the galaxy) ^:otostopçunun galaksi rehberi^
  (bkz: restaurant at the end of the universe) ^:evrenin sonundaki restoran^
  (bkz: life, the universe and everything) ^:hayat, evren ve her şey^
  (bkz: so long, and thanks for all the fish) ^:elveda ve bütün o balıklar için teşekkürler^
  (bkz: mostly harmless) ^:çoğunlukla zararsız^

  bunların dışında:
  ilk bölümü douglas adams'ın makalelerinden oluşan, ikinci bölümü otostopçu'nun galaksi rehberi serisinde değerlendirilen (bkz: the salmon of doubt) ^:kuşkucu somon^

  douglas adams'ın serisiyi devam ettiremeden kanser nedeniyle ölümünden sonra eoin colfer'in bu işi üstlenerek yazdığı ve resmi olarak serinin devamı kabul edilen (bkz: and another thing) ^:ve bir şey daha^ kitapları sayılabilir. bu iki kitap da kabalcı'dan çıkmıştır fakat ilk beş kitabın yerini tutamaz.
  zgrkk

mesaj gönder