1. çok gereksiz tepkiler verilmiş. ben de kanal kanal dolaşıp sabah programlarına katılan sözde doktorları pek ciddiye almıyorum. okunulan herşeye inanılmaması gerektiğini düşünüyorum. ama bu haberde ciddiye alınması gereken bir düşünce var. bu düşüncenin içini boşaltıp "fiziksel temas da kurulmasın" diyerek dalga geçmek pek doğru değil.

    ebeveynlerin çocuklarını dudaktan öpmesinin herhangi bir cinsel uyarıcı etkiye sahip olduğunu düşünmüyorum. ama böyle düşünen çocuk psikologları da var. mesela şurada konuyla ilgili haberde doktor benzer şeyler söylüyor. (Çocukların akranlarını suistimal etmesi yada toplum içinde mastürbasyon yapmasından bahsetmiyor tabii)

    yine de haber içeriğinde söylediği gibi diğer^:çoğunluğu oluşturan^ uzmanlar bu görüşe katılmıyor. başka bir doktor bu davranışın, ebeveynin çocuğunu "emzirmesi veya sırtına yaptığı bir masajdan" farkı olmadığını söylemiş.

    haberin altında da bir anket var. katılanların ezici çoğunluğu herhangi bir sıkıntı yaratmayacağı görüşünde. aynı anket türkiye'de olsaydı tam tersi sonuç çıkardı sanırım.
    ulgan

mesaj gönder