1. dışarda adına garip bir algı yaratılsa da içinde olanın vazgeçmekte zorlandığı bir okuldur. okulun öğrencileri tarafından sevildiği çok nettir. bunu da mezunların okula çok sık gerçekleşen ziyaretlerinden anlayabilirsiniz. beni en mutlu eden yönü ise öğretmen öğrenci ilişkileridir.bunda dışarıda "yaşlı" diye tabir edilen benim tarafımda ise "tecrübe kokan" öğretmenlerin etkisi çok büyüktür. yılların birikmişliği ile öğrenciye nasıl davranılması gerektiğini bilir hepsi. okulun kapısından girdiğiniz an sıcaklığı ve samimiyeti hissedersiniz. !---- spoiler ----!

    ayrıca son sınıfların okulun son günlerinde alt dönemleri su balonlarıyla bahçede beklemesi, çıkışları tutarak kaçmalarını engellemeleri ve onları bir güzel ıslatmak gibi bir ritüel var ki hem son sınıflar için hem de alt dönemler için çok eğlenceli. bir süre sonra alt dönemler duruma alışıp patlamayan su balonlarıyla karşılık vermeye başlar ki asıl eğlence o zaman başlar

    !---- spoiler ----!.
    başarı konusunda ise malesef farkedilir bir düşüş var. fakat kendi dönemime çok güvenmekteyim. umarım başarı seviyesini arttırabiliriz. uzun lafın kısası farklı bir ruhu olduğuna ve bunu tadan bir insanın hayatı boyunca bu ruhu taşıdığına inandığım okul.

mesaj gönder