1. kadınların ilişki tartışmalarında tutunduğu acınası argümandır.

  kadınların uğruna aşık, üzgün, depresif, öfkeli taklidi yaptığı sayısız şey varken erkeklerin yalnızca seks için aşık taklidi yapması son derece naif ve masumanedir. en önemli motivasyonu sekse ulaşmak olan ve söylemleriyle ne kadar kaçak güreşse de fiziksel işaretleri gizleyemeyen erkeğin samimiyeti su götürmez. kaldı ki bu motivasyon tamamen doğa gereğidir. kadının doğasının da ne olduğunu çözemediğimizden yapı gereği karşı koyamayacağı şeyler konusunda alabildiğine veri fakiriyiz. en korkunç ve güçlü ihtimal; kadının doğuştan güce karşı bir tutku besliyor olması. rakip hemcinsini ya da partnerini mağlup etmek, vitrinde gördüğü şeye sahip olmak, insanların kendisini arzuladığını ama elde edemediğini bilmek... hepsini güç gösterisi tanımına dahil edebiliriz. hatta erkek tarafından sahiplenilme durumunu bile "güçlü olanı kukla misali kontrol edebilme" hazzıyla açıklamak mümkün.

  bu şarjörde isabetli tespitler yapabildimse şayet, vay halimize. yok hep karavana attıysam bir nebze mutlu olurum ama merak ederim; nedir abi o zaman bu kadınların olayı? kadınlar ya da işi çözmüş yetkili ve etkili abiler aydınlatırsa güneş ne güzel doğar, ne güzel yağmurlar üstümüze yağar. bütün insanlar güzel, bütün çocuklar uslu, bütün polisler güleç, bütün bakkallar namuslu... bıdı bıdı ve bıdı.
 2. hala bunu yapanların varlığı ayrı bir bahis konusuyken bunu yapanlara inanan kadınlar da çok fazla. aslında kimsenin inandığı filan yok bu taklide sadece vicdani bir rahatlama için -seks yapmak çok kötü bir şeymiş gibi- inanır gibi yapıyor kadınlar da. bunun en somut örneği orgazm sırasında söylenilmesi istenen beni sevdiğini söyle vs. laflarıdır. bilinir ki orgazmın ardından büyük bir pişmanlık yaşanacak ve bu sözleri duymak o pişmanlığı biraz olsun rahatlatacaktır.
  arkadaşlar rahat olun canınız istiyorsa seks yapın canınız istiyorsa tesbihe oturun. bunları yapmanız için illa mantıksal ya da duygusal sebeplere ihtiyaç duymanıza gerek yok.

  edit: imla
 3. altını nasıl doldurduğunuza göre muhtevası değişecek konudur.
  eğer, üff erkekler var ya hatunu kaldırmak için ne dümenler çeviriyor dersen, sığ ve seviyesiz bir başlık olur.
  eğer; erkeklerin dişiyi elde etmek için hangi yollara başvurduğunu gerek doğadan örnekler vererek gerekse beyni irdeleyerek verirse bilimsel bir başlık olur. ki bu konu biyologların çok zevkle anlattığı bir konudur. ve eğer bu ahlaksızlıksa, bütün biyoloji ahlaksızlık üzerine kurulmuştur.
 4. bir bucuk sene asikmis gibi davrandim. meger o da aynini yapıyormus.
 5. aşkın cinsellik olduğunu söyleyen, hiç aşık olmamış bireyleri görmemi sağlamış durum. ben de şu yaşıma kadar kör kütük bir aşk hayatı yaşamadım ama neyin ne olduğunu kavrayabilecek durumdayım.

  bence aşık taklidi yapmak çok kolay bir şey değil. bunu yapabildiğini söyleyen, ufak da olsa karşı cinse dair bir şeyler hissediyordur ya da kendini kandırıyordur.

  kandırdığını düşündüğün kişi sence inanıyor mudur buna? insan aşıkken bile sevdiğini haykırmak ister, yeterince gösteremediği için. ulan en baba aşıklar aşkını anlatmak için nice şiirler, sözler yazmış, hayatındaki en büyük fedakarlıkları yapmış, sen gelmiş hiçbir şey beslemeden karşıdaki insanı, aşkına inandırabildiğini söylüyorsun.
  bey
 6. mümkün değildir. mümkün olduğunu düşünen şimdiye kadar hiç aşık olmamıştır.
 7. şerefsizliktir karşındakinin saf ve masum hisleriyle oynamaktır. hayatta en çok korktuğum şey birinin bana bunu yapması umarım öyle bir karaktersizle karşılaşmam
  wtf
 8. hem kendini hem karşındakini kandırmaktır; kötülüktür...
 9. ben pek anlamam bu işlerden, baştan söyleyeyim de sonra yanlış anlaşılmasın. anlaşılmasın, anlaşılmasın da kadınlar kendilerine aşık olduğunu düşündükleri erkeklere, kendilerine aşık olmadığını düşündükleri erkeklerden esirgedikleri bir yaklaşım da mı bulunuyorlar şimdi, tam anlamadım. kendi hislerinden bağımsız aşık olunduklarını düşündüklerinden, yakınlaşıyorlar mı o erkeklerle? yani demem o ki o ölçekte olmasa da bazı erkeklerin nefes alsın yeter mottosunun, kadınlarda aşık olsun yeterimsi bir benzeri mi var?

  eğer öyleyse birileri sistemde bir bug bulmuş ve hunharca suistimal ve istismar etmiş demektir. düşüncesiz ve haince bir hamle. çok yanlış hareketler bunlar.

  ama olamaz böyle bir şey. benim aşkından gerçekten derbeder olan arkadaşlarım oldu. aşkından yolunu, yönünü şaşıran, bence çoğu gayet acemice, ne jestler yapan, ne diller döken, ne çabalar gösteren, haline biz diğerlerinin üzüldüğü, hatta acıdığı insanlar tanıdım ben. zerre kıymet-i harbiyesi olmadı o aşık oldukları kadınların nezdinde bu hislerinin, durumlarının.
 10. yalnız kalma korkusuna sahip birinin mevcut ilgiyi kaybetmemek adına içinde bulunduğu histrionik durum. itinayla can yakar