1. almanyanin baskenti. tekno'nun baskenti.
 2. geçen yaz gittiğim, yurt dışında gördüğüm ilk şehir. sonra arkadaşlarım ile muhabbetlerde duyduğum ve istatistiklerde de gördüğüm kadarıyla çitayı yüksekten başlatmışım :). şehir gerçekten çok güzel arkadaşlar, planlı bir yerleşim söz konusu, dümdüz ve bisiklet sürmek bu nedenden daha basit. oradayken neredeyse her yere bisiklet ile gitmiştim.
  daha başka şehrin geçmişi de beni etkileyenler arasındaydı. tarihi ile ilgili bazı hikayeler anlatılınca daha ayrı bir tat bıraktı bana bu gezi.
  son olarak, parklar her yerde. biraz dinlenmek, gürültüden uzaklaşmak istiyorsanız, gidiyorsunuz yeşillik alana, uzanıyorsunuz, koşuyorsunuz, yürüyorsunuz.
 3. dünyanın en basit şehirlerinden biri. şehrin tüm ulaşım ağını çözmek insanın bir gününü almaz. şehirde nerdeyse heryere vagonlu bir vesait var. türkler şehir içinde azımsanmayacak bir doku ve çok göze çarpıyorlar. fiyatlar ise pek çok avrupa şehrine, hatta istanbul'a göre ucuz.
 4. elektronik müziğin merkezi olup, avrupaya göre hayatın ucuz ve eglenceli olduğu alman şehri.
 5. "good girls go heaven bad girls go berlin".
 6. herşeyiyle tek kelime efsane şehir. bıraktıklarımla anılarla aklımdan silinmiyor be.
  faded
 7. adam berlinde yaşıyor tayyipçilik yapıyor ya. şimdi berlinde bi asgari ücretli olmak vardi: gelsin psychedelic rock barlar, işgal evleri...
 8. techno'nun avrupadaki baskentlerinden biridir.baya saglam rave'lere evsahipliği yapar.
  kultur turizmi yapilan,zengin, yeşil sehir.
  (nota bene:16' yazinda sehirde buyuk bir insaat ,toplu restorasyon hakimdi.istanbul' gore bile daha cok şantiye görmek mümkündü.)