• izledim
    • izliyorum
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (0.00)
boku no hero academia
günün birinde ortalıkta hiç bir sebep yokken tüm dünyada insanların büyük bir çoğunluğunun tuhaf güçleri ortaya çıkmaya başlar. insanlık bir üst kademeye geçmiştir. ve bu dünyada kahramanlık ciddi bir meslek haline gelmiş, süper kahramanlar ve süper kötüler arasında amansız bir savaş ortaya çıkmıştır.

dünyanın en kudretli kahramanı all might'ın çok büyük bir hayranı olan, içi kahraman olma isteği ile yanıp tutuşan midoriya izuku'nun da hayali all might'ın da mezun olduğu ve dünyanın en büyük kahramanlarını yetiştiren kahramanlık akademisine katılmaktır ancak midoriya'nın bir tuhaflığı olmadığından dolayı bu hayal boşa çıkmakta ve bu hayalinden ötürü sosyal hayatında sık sık aşağılanmaktadır.

bir gün kötü bir adamın saldırısına uğrayan midoriya izuku'nun yardımına all might koşar ve onu kurtarır. ve bazı olaylar sonucunda onunla konuşma imkanı bulur. ve sorusunu sorar: "bir tuhaflığım olmasa da, bir kahraman olabilir miyim?"

bu hikaye, midoriya izuku'nun en kudretli kahraman olmasını anlatan hikayedir!
  1. bir süredir animesinin çıkmasını beklediğim 2016 ilkbahar sezonunun gözbebeği, saf shounen animesi. ana karakterinin normal shounenlerdeki gibi "en kahraman kahraman benim!" dememesi ve nispeten naif birisi olması beni asıl cezbeden şey oldu. eğer azmetmenin insana neler kazandırdığını görmek istiyorsanız kesinlikle tavsiye edebileceğim bir anime.