• izledim
    • izlemek istiyorum
  • youreads puanı (6.50)
bronson - nicolas winding refn
ingiltere’nin 80’li yıllarda, şiddet dolu davranışlarından ötürü en popüler mahkûmlarından biri olan michael peterson’ın gerçek yaşam öyküsünden uyarlanan film, 19 yaşındaki genç michael’ın çok çabuk öfkelenen karakter çizgileriyle başlıyor. dünya üzerinde isminin kalıcı olmasını isteyen michael’ın aklına bir gün postane soymak fikri gelir ve eline aldığı silahıyla hiç düşünmeden bunu gerçekleştirir. ilk olarak 7 yıl olarak kararlaştırılan hücre hapsi, hapishane içerisindeki uygunsuz hareketleri sonucunda 34 sene olur. tüm bu seneler boyunca peterson’ın aklı, yarattığı ‘charles bronson’ karakterinin kontrolündedir. bronson’ın aklındaysa popüler kültürün dokunaklı sonu vardır. 21. yüzyılın ‘otomatik portakal’ı olarak nitelendirilen film, yüksek şiddet içeren sahneleriyle de adını duyurmakta.
  1. geri planda kalmış efsane filmlerden. "21. yüzyılın otomatik portakal'ı" diye nitelendirmek abartıya kaçmak olur tabii o ayrı.
    tom hardy'nin performansı kusursuz. adamın bütün filmlerini izlediysem sebebi bu filmdeki performansıdır.
  2. tom hardy i ben de bu film sayesinde sevip diğer filmlerini izledim. ayrıca bronson filmi benim için büyük underratedtır.