1. psikoloji okuma isteğimi tekrardan aklıma getiren başlık. okuması rahat olduğu söylenen, mezun olduktan sonrası seçimine göre daha rahat olduğunu duyduğum meslek grubu.
  2. eğer ben önyargılarımdan kurtulurum. insan insan olmasından kaynaklı değerlidir başka hiç bir şeyin önemi yoktur diyebiliyorsa "sosyal hizmeti" önerebilirim.
    zepur
  3. hukuk, psikoloji ve kadınlar için sınıf öğretmenliği.
  4. çok yanlış olan başlık. çünkü insan hangi meslekte 40 sene boyunca her sabah kalkıp aynı işi yapmaya giderken mutlu olacağını, tek bir gün bile pişman olmayıp içindeki şevkin sönmeyip tersine her geçen gün daha da alevleneceğini düşünüyorsa hiç beklemeden onun için çabalamalı ve ona ulaşmaya çalışmalıdır.
  5. bu başlığa bakıyorsan kardeşim, bi otur düşün ben napıyorum ya diye. belli ki ygsye gireceksin, şimdiden başarılar. fakat senden birkaç ricam var;

    eşit ağırlık öğrencisiyim/fenciyim/ dilciyim vs diye düşünmeden çöz soruları. fen öğrencisi olman tarih bölümü okumayacağın, eşit ağırlık öğrencisi olman güzel sanatlarda okumayacağın anlamına gelmiyor. gönlün nereyi çekiyorsa oraya git. ona göre çöz soruları, o rahatlıkla çöz. ankara hukuğa girdim girdim, giremedim hayatım bitti diye düşünme.

    şimdiden gelecekte kendini hangi meslekte gördüğünü hayal et. o meslekten insanlarla tanışıp, bu süreçte gidip onlarla konuş. seni motive eder, daha sıkı sıkı bağlanırsın hayallerine, lys sürecine de daha sağlıklı girersin.