1. bir ingiliz indie pop grubu. solistliğini ve liderliğini (bkz: florence welch) yapmaktadır. ilk albümleri olan lungs abd ve ingiltere de büyük başarı elde etmişlerdir ve ayrıca 2010 da en çok satan albüm olmuştur. lungs albümü 2010 brit ödüllerinde yılın en iyi albümü ödülünü almıştır.
  diğer albümleri ceremonials,how big how blue how beautiful ve the odyssey dir.
  grubun şöyle güzel resmi bir sitesi bulunmaktadır.
  [http://florenceandthemachine.net/florence-home/
 2. what kind of man
  en sevdiğim şarkısıdır. özellikle florence in yer yer çıkışları sesinin muhteşemliğini gözler önüne seriyor.
 3. florence welch' in o müthiş sesi sizi almış götürmüşken kafanızı kaldırdığınızda sözlerin arasında kaybolmuş bulursunuz kendinizi. aman aman ayağa kalkmaya çalışmayın, baş döndürücü müzikte dengenizi kaybedebilirsiniz.
 4. bir kadın var; baştan başa aşktan var olmuş. ve bir müzikle anlatmış tüm variyetini. o nasıl bir sesleniş, nasıl bir isyan, nasıl bir tutku, aşk, ihtiras...
  müzik, insanın en ilkel, en gelişmiş, en melodik, en duygusal en ve en tüm yanlarının açığa çıktığı, dünya dışında bir yerlerden sihircesine gelip zamanda, mekanda, duygular arasında yolculuk yaptırabilecek acısız, yormayan, mekanik gerektirmeyen bir sanat.
  ve sanatı ustaca icra edenler var tabii. florence gibi...
  ekip de sağlam olunca hem favorilerimdendir hem de efsanedir.
 5. dinlettiğim birçok arkadaşım solistin sesinin tizliğinin fazla olmasından şikayetçi oldular. benim en çok hoşuma gidenin ise bu olması biraz garip.