• youreads puanı (9.50)
  1. keman için bestelenmiş dört konçertodan oluşur. bu konçertolar adını aldıkları mevsimleri çağrıştıracak şekilde bestelenmişlerdir. italyan besteci antonio vivaldi'nin en ünlü eseridir.
  2. genelde klasik müzik eserleri konusunda tutucu bir tavrım vardır, kurcalanmalarından pek haz etmem. ama bu eserin max richter tarafından yeniden bestelenmiş hali kesinlikle dinlenmeli.
  3. orijinal ismi le quattro stagioni olan eser, barok müzik ve klasik müzik repertuarının en ünlü örneklerindendir. "l'autunno (sonbahar)", "l'inverno (kış)", "la primavera (ilkbahar)", "l'estate (yaz)" olmak üzere, her dinleyenin neşe heyecan melankoli gibi mevsimlere göre değişen duyguları mükemmel bir şekilde hissettiği, dört şahane konçertoyu içeren bir başyapıttır.
  4. vivaldi'nin notalarla resim yapmak şeklinde adlandırabileceğimiz bir sanatı icra ettiği muhteşem eseri. dinlerken gözünüzün önünde oluşmaya başlar o mevsimin karakteristik özellikleri. bir noktadan sonra, sahnede bir dekor gibi olur hatta, dinledikçe içine girer ve kendinizi bir tiyatro sanatçısı gibi rol yaparken canlandırabilirsiniz, çok da gerçekçi olur, çünkü dekor muazzamdır.