1. bakın çok enteresan geçen meclis başkanımızın laiklik açıklamasını internette sabah'tan okuyordum daha yarıya gelmemiştim ki birden bilgisayar kapandı sırf ak partili olduğum için haaa. hepsi paralelin köpeği olan bill gates yüzünden iyi ki büyük resmi görüyorum da bu laik ulusalcı cehape zihniyetine engel olabiliyorum.
 2. "ne alakası var ya bunu da mi tayyip yaptı. çok nankörsünüz çok. ne alakası var ya bunu da mi tayyip yaptı. çok nankörsünüz çok. ne alakası var ya bunu da mi tayyip yaptı. çok nankörsünüz çok."
  üç kere söyleyince gidiyorlar. üstüne fazla konuşmaya gerek yok.
  hiciv
 3. az önce, linkini vermek istemediğim bir videoya denk geldim. arkadaş mülteci olarak avrupaya gitmiş gittiği ülkeyi falan suçluyor. neymiş bunlara dayatma yapıyorlarmış falan
  dayatma deyince bende, hayat tarzımıza müdahale ediyorlar, özgürlüklerimizi alıyorlar falan diyecek sandım meğer zorla entegre etmeye çalışıyorlarmış.
  gittiği ülkenin dilini öğrenmeye tenezzül etmeyeceksen adam ne yapsın sana. oradaki insanlar, bakın sizi aldık bunun ne kadar önemli olduğunu farkedin diyormuş bizim mağdur arkadaş da diyor ki bizi ezikliyorlar.

  buradan, avrupada ezilen, özgürlükleri kısıtlanan çile çeken bütün mülteci arkadaşlara seslenmek istiyorum. türkiye çok güzel çıkın gelin. burada insanlar o kadar özgür ki hiçbir neden olmadan seni sokak ortasında öldürebilir, tecavüz edebilir. avrupa ülkeleri gibi az gelişmiş pis ülkelerde böyle özgürlükler yok.

  ansızın galeyana gelmiş bir grup dinlerini yaşamak için seni ve mahalleni ateşe verebilir. hem avrupada dininizi de yaşayamıyorsunuzdur şimdi. bakın türkiye bu konuda 1. dünya ülkesi.

  daha anlatacak çok şey var. ama o kadar mükemmel ve harika bir ülkeyiz ki anlamıyorum sizi. ne işiniz var avrupada. avrupa dediğin yer daha dün şurda burda soykurum yapan sömürgeci, silah satıcı emperyalistlerin toplandığı bir yer. valla bak üzüldüm sizin için. epey ezmişler sizi orada. hem şimdi oralarda liyakat falan vardır iş bulmak zor olur. bakın burada iş bulmak, ilçe teşkilatına gidip üye olmak kadar kolay.

  bakın mesela avrupada otobüs muavinleri cinsel ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu? hayır!

  canınız dayak yemek istediği zaman, üç kuruş maaşla çalışan sinirli ve tehlikeli insanlar var mı? yok!

  yahu bildiğiniz gibi değil bakın 3 tarafı denizlerle kaplı mükemmel bir ülkemiz var. çıkın gelin. ne diye o barbar ülkelerde mağdur oluyorsunuz...