• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (8.00)
ipek evi - anthony horowitz
Arthur Conan Doyle Vakfı 125 yıllık tarihinde ilk kez yeni bir Sherlock Holmes romanının yayımına onay verdi.

Önceki romanlarıyla New York Times bestseller listelerinde zirveye yükselen Anthony Horowitz'i İpek Evi'nin yazarı olarak seçti.
Bir kez daha "Av Başladı."

Londra, 1890. 221B Baker Caddesi. Yassı kasketli tuhaf bir adam tarafından tehdit edilen Edmund Carstairs, Sherlock Holmes ve Dr. John Watson'ı ziyaret edip yardımlarını ister.
Holmes ve Watson istemeden de olsa kendilerini derin bir uluslararası komplonun içinde bulurlar. Yeraltı dünyası, Londra'nın loş sokakları, keşhaneler... Olayları aydınlattıkça karşılarına gizemli İpek Evi çıkmaya başlar. Nedir bu İpek Evi? Duvarlarının ardında neler olup bitmektedir? İpek Evi'nin korkunç gizemi, "son" Sherlock Holmes macerasında...(http://www.dr.com.tr/Kitap/Ipek-Evi-Yeni-Bir-Sherlock-Holmes-Macerasi/Anthony-Horowitz/Edebiyat/Roman/Polisiye/urunno=0000000411848)
  1. kitabı okuyunca, vakfın neden bu yazara sherlock holmes'ü yaşatma şansı verdiğine hak veriyorsunuz. üslup o kadar yerinde ve aradan geçen yıllara ait bilgiler öyle güzel verilmiş ki arthur conan doyle yazsa bu açıdan ancak bu kadar devam niteliğinde olurdu. kitapta işlenen olaya gelince, o konuda bir eleştirim var; bence sherlock holmes'ün tüm öykülerinden daha rahatsız edici sonlanıyor, rahmetlinin kemikleri sızlamamıştır umarım.