1. ilkokul günlerimi tatlı bir hatırayla anımsatan oyun. boş ders veya teneffüs olduğunda ya isim-şehir ya da bu oyunu oynardık. oyunun içerisine hep öğretmenlerin isimlerini karıştırır, ne yapıyor sorusu haylaz birine denk gelince de en son sesli okumaya utandığımız cümleler oluşurdu.

    oynanış şekli ise kısaca şöyle:
    boş bir kağıdın üst kısmına kim, kiminle, nerede, ne zaman, ne yapıyor? soruları yazılır. oyunu başlatacak olan kişi ilk sorunun cevabını altına yazar, görünmeyecek şekilde kağıdı katlayıp sıradaki kişiye verir. tüm sorular bitene kadar bu döngü devam eder. son soruyu cevaplandıran kişi kağıdı açıp yüksek sesle cümleyi okur.

    örnek
  2. bir dönemin fantazi dünyasını genişletmiş oyundur. temeli çok basit olan bu oyun sayesinde gülmekten karnımıza ağrılar girerdi.
  3. milletçe göte göt diyememek ister istemez dedikoduya yöneltiyor. siyaseten de bu böyle. berat albayrak'ın mail hesabı hacklenince aklıma geldi. şu erdoğan'a şöyle demiş, yok efendim öteki aslında şucuymuş, beriki şunlarla görüşmüş gibisinden haberler haber değil dedikodu.