• izledim
  • izliyorum
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (7.75)
para dedektifi
"ekonomiyi doğayla buluşturan program "para dedektifi"nde cem seymen fiyatların peşine düşüyor ve tarlanın, çarşı-pazarın gerçeklerini araştırıyor."
 1. cem seymen'in sunduğu alışılagelmişin dışında bir ekonomi programı. normal insana gayet sıkıcı gelebilecek konuları sahada anlatarak -içler acısı- durumu gözümüze gözümüze sokuyor. iyi de ediyor.
  doris
 2. programı izlerken hep içim sıkılıyor. sıkıcılığından değil yanlış anlaşılmasın "benim ülkem neden bu hale geldi/getirildi" diye. cem seymeni izlemek, onun anlattıklarını kendi deyimiyle "hayalini" dinlemek müthiş.
  salak saçma insana hiçbirşey katmayan diziler yerine para dedektifi vb öğretici programlar aşılanmalı kanallara
 3. bir hocam tarafından tavsiye olarak aldığım israil kibbutz'larının olduğu bölümü izledim. böyle belgesel tadındaki programlar normal şartlarda sıkıcı ve anti sürükleyici gelebilir ama aksine bölümün nasıl geçtiğini hiç anlamadım. cem seymen o kadar heyecanlı, enerjik ve aktif anlatıyor ki inanın ne kadar ülkenin geleceği adına ümitsiz olsam da içimden böyle istekli insanı görünce 'acaba' dedim. tabii şu son günlere bakıldığında ne denli bilim ve teknoloji alanında, tarım teknolojisi alanında bir gelişme yaşayabiliriz orası üzücü bir ayrıntı.