• okudum
    • okuyorum
    • okumak istiyorum
  • youreads puanı (7.00)
sonsuz unutuş - kadir aydemir
“sonsuz unutuş”, kurulduğu 2000 yılından beri binlerce okura sesini duyuran yitik ülke’nin yaratıcısı kadir aydemir’in “aşksız gölgeler” adlı kitabından sonra yayımlanan ikinci öykü kitabı... rüyayla gerçeğin, uykuyla uyanışın, yalnızlıkla aşkın birbirine karıştığı büyülü, fantastik kısa öyküler… şiirin gücüyle kaleme alınmış düşsel yolculuklar, kaçış ve karşılaşmalar… edebiyatı özleyenler için bir bilet, sadece gidiş…

bir çiçek gibi hissediyorum kendimi. kopmuş yeşil bir çiçek. düştüğüm yerde kök salabilirim belki ama bir daha asla açmayacağım. bunu biliyorum. birazdan bavulumu sessizce toplayıp parmak uçlarımda yürüyerek odanın ağır kapısını çekeceğim. ya da burada, bu sıcak yorgan altında onun zehriyle biraz daha kıvranabilirim. her öpüşünde biraz daha akıttı o zehri içime. her sözcüğüyle ben adeta o heykelle yer değiştirdim. o, kendisine sunulan özgürlüğü doyasıya yaşıyor her bedende, her gülüşte. ben… neden toparlayamıyorum bilmiyorum… çelişkiler… korkular… bir erkek ne kadar çaresiz duruma düşebiliyormuş meğer. aşk bunu yapıyor.
  1. kısa öykülerden oluşan bir kadir aydemir seçkisi. ilginç ve farklı bir hayal dünyasından gelen, şiir gibi akıp giden sakin mi sakin öyküler.