1. en muhteşem ara öğün olarak kabul ediyorum. ayaküstü seyyardan yemek lazım. şimdilerde istanbul'da tavuklu pilav+ayran 5 tl.
  abi
 2. istanbulda yaşayanların eğer henüz keşfetmedilerse tarihi unkapanı pilavcısına gidip muhteşem turşularıyla birlikte tatmaları tavsiye edilir. sonrasında ise tam karşısına geçilip bir vefa bozası.. mutluluk bazılarımız için kış aylarında 8 lira.
 3. benim için abdi ipekçi çıkışı öğünüdür. her zaman zehirleneceğimi düşünerek yerim ama allaha şükür henüz bir vukuat yok.
  en güzel seyyar lezzettir.
 4. ankara'da bestekar bülten sokakların kesişiminde turşusuyla gecenin vazgeçilmezi
 5. anne mode on;

  etrafta sırf tavuk pilav üzerine açılan mekanlar o kadar çok arttı ki, bu kadar basit hazırlanan bir yiyeceği millet neden sürekli dışarıdan alıyor anlamış değilim. ucuzda değil bence doymak için içeceği salatasıyla beraber 10 lira veriyosun o paraya evde kaç kişiye hazırlarsın.

  anne mode off.
 6. ilaveten nohutta barındırıyorsa yanında ayran ile damak çatlatır.
 7. içinde nohut da varsa her türlü fast food ürününü tokatlar.
 8. üzerinin karabiber bulutuyla kaplanmasının gerekliliği ve ketçap sıkılmasının doğuracağı yan etkiler hakkında kamu spotu yayınlanması gereken yerel fast-food
 9. piyasaya yenik düşen öğrenci cebini bile zorlayan ürün.
 10. uzun zamandır pilav yemiyorum ama ev halkı sevdiği için mecburen yapıyorum. en son pazar günü bizim emektar horozun etiyle yapmıştım. horozlu pilav mı desem şimdi bilemedim. ama şu var ki önce düdüklü de haşlamak gerekiyor. bahçede yetiştiği için ve rahatça gezip otladığından, hazır alınan hormonlu tavuklar gibi olmuyor. sadece aldığımız buğdaydan emin olamıyorum ama çoğunlukla bahçede otlanırdı. evet ne diyordum, önceden 35-40 dk. düdüklü tencerede haşladık ve en belirgin özellik eti kokmuyor. tavuk etinin o bilinen kokusu da yok yani.. suyuyla şifa olsun diye şehriye çorbası, pilav yaptım. çorba yedim tabi ama pilav kısmı beni pek açmıyor. ama bulgur pilavına hayır diyemem. pirincin o ağırlığı bulgurda olmuyor.