• izledim
  • izlemek istiyorum
 • youreads puanı (8.00)
the lorax - chris renaud
the lorax, yönetmenliğini chris renaud ile kyle balda'nın üstlendiği, müzikal fantastik komedi türündeki, 2012 yapımı abd animasyon filmi. illumination entertainment tarafından yapılan film, dr. seuss'un aynı isimli çocuk kitabından uyarlanmıştır. 2 mart 2012 tarihinde, dr. seuss'un 108. doğum gününde vizyona girmiştir. (vikipedi)
umudun gücünü paylaşan bir orman yaratığıyla ilgili dr. seuss’un klâsik hikâyesinden esinlenilerek çekilen filmde, hayallerindeki kızın ilgisini çekmesini sağlayabilecek tek şeyi aramakta olan bir gencin yolculuğu anlatılıyor. gencin aradığını bulması için, dünyasını korumak adına savaşan loraks adlı sevimli yaratığın hikâyesini keşfetmesi gerekiyor. (sinema mynet)
 1. son tohumun hikayesi.
  çocuklar ve büyümeyen çocuklar için sosyal mesaj içeren, gayet sevimli ve güzel bir animasyon.
  şirketlerin daha fazlasını kazanmak için çevreyi nasıl katlettiklerini anlatır. çocukların bilinçlenmesi için izlettirilmesi gerek.
  birazdan da sinema tv aile'de başlıycak. kablolu tv'de.
 2. kitabini bilmiyorum ama filmi cocuklara hitaben yapilmis bi dr seuss eseri... bu bilincli bi secim olabilir ama yetiskin bi insanin ders cikarip etkilenecegi veya gulup eglenebilecegi bi seviyede degil kesinlikle... bi de imdb'de gordugum kadiroyla amerikali tombis teyzeleri cok kizdirdigi bi yer var ki, filmde guldugum tek yer orasiydi..