• youreads puanı (7.36)
 1. diziyi izlemediğim halde bu fragmanda gazi paşa'mın, mustafa kemal'imin resmini görünce tüylerimin diken diken olduğunu ve şu günleri görünce içimin koptuğunu biliyorum ya, ah bu duyguyu da yaşatan büyük öndere minnet borçluyum.

  hiç değişmiyorsun mustafa kemal...
 2. uzun zamandır ağlamamıştım. fragmanı izlerken kendimi tutamadım. ömrünü cepheden cepheye savaşlarda geçiren ama bu arada araştırmayı öğrenmeyi hiç bırakmayan, geometri kitabı bile yazan , en yakınları tarafından ihanete uğrayan gene de cumhuriyet diyen laiklik diyen halk diyen muhteşem insan seni çok özlemişiz.

  "hiç değişmemişsin mustafa. "
 3. "hiç değişmemişsin mustafa" tüylerim hala diken diken, bu vatanseverlik, bu aşk ağlamamak için zor tutuyorum kendimi.
 4. "hic degismemissin halit ergenç".

  bu adam padisahken neo-osmanlicilari fena gaza getiriyordu. simdi ise sokaklara cikmaya bile korkan, sindirilmis chp gencligine umut tacirligi yapmakla mesgul, isi bu tabii. sonuc olarak adam oyuncu ve bu isi cok iyi yaptigini kabul etmek gerek.

  sizdeki "samsun'a cikan mustafa kemal" figuru, aglamanizi degil, cumhuriyeti sifirlamayi* amac edinmislere karsi sokaklara cikip sesinizi yukseltmenizi beklerdi. gozlerinizi ozlem degil, biber gazi yasartsin dostlar!

  sunu da birakalim buraya, konuyla tam ilintili degil ama hedef kitlesi buradan gecer diye dusunuyorum: (bkz: paradigmanın iflası - fikret başkaya)
 5. şirin babanı yorumunda bazı yerlerde haklı buluyorum ama açıkçası bunları izlerken milli duyguların kabarması vatanseverliğin aşılanmasında bir zarar göremiyorum. bu toprak yine aynı şeylerin yaşanmasını isteyen birçok vatansız bedenlerle dolu düzene karşı çıkanlar yine emperyalist düzenin gelmesi için çabalıyor gibi görünüyor.