1. 2 ekim tarihinde gerçekleşecek f1 yarışı...
  ilk antrenmanın galibi nico rosberg. ardından lewis hamilton geliyor. onları ferrariler takip ediyor. mercedesler 1 saniye daha baskın görünüyor. 5. sırada ise sürpriz bi isim var. fernando alonso. bu hafta yaptıkları yasadışı mtor değişikliği ona yaramış gözüküyor. yarışta son sıradan başlama ihtimali var ki bu performansla sondan başladığı yarışı ilk onda bitirip puan alarak sonuçlayabilir. alonso'nun takım arkadaşı jenson button da 10. sırada. bu sene bu iki pilotun ilk ona girdikleri ilk sıralama olabilir. yani varsa ben hatırlamıyorum. daha ilk antrenman ama yarışta etkisini umarım görürüz.
 2. ikinci antrenmanlarda lider hamilton. ilk seansda en üst sırada yer alan rosberg ikinci. ferrariler üç ve dörtteler. genç yetenek max verstappen 5. sırada yer aldı. sürpriz takım mclaren-honda ise alonso'yla 7. sırada button'la 10. sırada yer aldı.
 3. malezya'da hamilton pole pozisyonunda

  ham
  ros
  max
  ric
  vet
  rai
  per
  hul
  but
  mas

  mercedesler her zamanki gibi baskın.. redbull antrenmanlarda göstermediği gücünü sıralamalara saklamış görünüyor. ferrariler her ne kadar biraz geride olsalarda iddialı gözüküyorlar.
  malezya çoğu zaman zevkli pist olarak bilinir. umarım yarış durgun geçmez.
 4. f1 severler için yarışın mükemmel başladığını söyleyebilirim. ilk turun ilk virajında vettel'in rosberg'e teması ve vettel'in yarış dışı kalması, patlayan lastikler, sanal güvenlik aracı, stratejik hamleler...
  son sıradan başlayan alonso'nun ilk turdaki yükselişi sevindirdi biz alonsocuları.. alonso'nun özellikle 7. bitirmesi ve takım arkadaşı button ile birlikte ilk onda bitirerek takıma çifte puan kazandırması, vasat olan takımı destekleyenleri mutlu etti. fermamdocuğumuzun o eski galibiyetleri ve podyumları tekrar görmesini sezonun kalan yarışlarında görmemizi diliyorum.
  ilk üç: daniel ricciardo - max verstappen - nico rosberg
  japonya gp'de görüşmek üzere...