1. kimse duymadı mı yoksa devekuşu iç güdüsü mü hakim herkeste? tv deki "penguen" haber kanallarının haberi yok sanırım. yoksa hemen son dakika haberi ve ardından yapmacık buğulu ses tonuyla çakma gazeteciler başlardı yorum yapmaya. ha doğru lan bunu, isminin telefuzunda bir türlü karar kılamadığımız (işid,daiş,daeş,deaş bla bla. ne boksa) yaptı. haydi hep birlikte cehape, hadepa vs lere saldırın. saldırın lan. 14 can gitmiş. belki o zaman sırf bunları karalama adına haber yapar koyun sürüsüne bu kanalizasyona dönen tv kanalları. belki o zaman çakma vatanseverlerin haberi olur şehitlerden. 14 can gitti, onlarcasının vücut bütünlüğü belki yok oldu. haber
 2. isid tarafindan olduruldukleri icin tam sehit sayilmiyorlar. o yuzden medyada yer bulamadilar. pkk oldurmus olsaydi sokaklara dokunulmustu. birlik ve beraberlik sadece pkk ortak payinda oluyor. isid yapmamistir zaten (!).

  son bir haftadaki vatanseverlik gosterileri bitti, diger bir pkk bombalamasinda gorusmek dilegiyle evlerine cekildi cigirtkanlar. suriye cehennemine girildiginden beri olenlerin hesabini vermek yerine algi yonetimi yapanlar eninde sonunda hesap verecekler bu millete. idam cigirtkanligi yapan kitle bu olumlerin sorumlusunu kim goruyorlarsa ona da idam diye bagirmaya korktugu icin sindiler. yaziklar olsun vatan evlatlarini kirli oyunlarina sokanlara. tarih tekerrur edecek.

  olen genclere uzuldum ve uzulmekten baska yapacak birseyim yok ve ailelerine sabir dilemekten baska.
 3. ne işimizin olduğunu anlamadığım bir işgalde ölmüşlerdir.
  pkk ile çatışmada olsa boy boy haberlerle, duyar kasıla kasıla önemsenecek olay söz konusu suriyedeki işga ve orda saçma bir şekilde ölen askerler olunca üstünde çok durulmuyor. ( ölenlerin suçu yok tabi ki onları oraya hiç uğruna sürenlerde kabahat)
  wtf
 4. "bir kaç öfkeli genç" arkadaşın askerlerimizi hedef alan saldırısı olduğu üzere kimseden çıt çıkmıyor. önce fikirlerimizi ayırdılar, sonra ölülerimizi ayırdılar, şimdi katillerimizi ayırıyorlar. sırada ayrılacak ne kaldı?

  beceriksiz,ilkesiz siyaset ve strateji politikaları sonucu yitirdiğimiz evlatlar, arkadaşlar, eşler, abiler, kardeşler ve geride kalan gözü yaşlı sevenler, sorumluları bunun hesabı....
 5. bir avuç psikopat tarafından öldürülmüş gencecik çocuklar. ne için? yazık, çok yazık!
 6. maalesef hükümetin yanlış politikaları yüzünden gencecik yaşta ölen vatan evlatlarıdır.
  benim kanıma dokunan kimsenin hatasını kabul etmeyecek ve tamire uğraşmayacak olmasıdır. iki gün sonra şehitler unutulacak ve yeni bir patlamayı konuşuyor olacağız.
  ayrıca şehitleri anmak için futbol maçı organize etmek nedir? bir sorsunlar bakalım acılı aileler ne düşünüyor.