1. kimse duymadı mı yoksa devekuşu iç güdüsü mü hakim herkeste? tv deki "penguen" haber kanallarının haberi yok sanırım. yoksa hemen son dakika haberi ve ardından yapmacık buğulu ses tonuyla çakma gazeteciler başlardı yorum yapmaya. ha doğru lan bunu, isminin telefuzunda bir türlü karar kılamadığımız (işid,daiş,daeş,deaş bla bla. ne boksa) yaptı. haydi hep birlikte cehape, hadepa vs lere saldırın. saldırın lan. 14 can gitmiş. belki o zaman sırf bunları karalama adına haber yapar koyun sürüsüne bu kanalizasyona dönen tv kanalları. belki o zaman çakma vatanseverlerin haberi olur şehitlerden. 14 can gitti, onlarcasının vücut bütünlüğü belki yok oldu. haber
 2. isid tarafindan olduruldukleri icin tam sehit sayilmiyorlar. o yuzden medyada yer bulamadilar. pkk oldurmus olsaydi sokaklara dokunulmustu. birlik ve beraberlik sadece pkk ortak payinda oluyor. isid yapmamistir zaten (!).

  son bir haftadaki vatanseverlik gosterileri bitti, diger bir pkk bombalamasinda gorusmek dilegiyle evlerine cekildi cigirtkanlar. suriye cehennemine girildiginden beri olenlerin hesabini vermek yerine algi yonetimi yapanlar eninde sonunda hesap verecekler bu millete. idam cigirtkanligi yapan kitle bu olumlerin sorumlusunu kim goruyorlarsa ona da idam diye bagirmaya korktugu icin sindiler. yaziklar olsun vatan evlatlarini kirli oyunlarina sokanlara. tarih tekerrur edecek.

  olen genclere uzuldum ve uzulmekten baska yapacak birseyim yok ve ailelerine sabir dilemekten baska.
 3. ne işimizin olduğunu anlamadığım bir işgalde ölmüşlerdir.
  pkk ile çatışmada olsa boy boy haberlerle, duyar kasıla kasıla önemsenecek olay söz konusu suriyedeki işga ve orda saçma bir şekilde ölen askerler olunca üstünde çok durulmuyor. ( ölenlerin suçu yok tabi ki onları oraya hiç uğruna sürenlerde kabahat)
  wtf
 4. "bir kaç öfkeli genç" arkadaşın askerlerimizi hedef alan saldırısı olduğu üzere kimseden çıt çıkmıyor. önce fikirlerimizi ayırdılar, sonra ölülerimizi ayırdılar, şimdi katillerimizi ayırıyorlar. sırada ayrılacak ne kaldı?

  beceriksiz,ilkesiz siyaset ve strateji politikaları sonucu yitirdiğimiz evlatlar, arkadaşlar, eşler, abiler, kardeşler ve geride kalan gözü yaşlı sevenler, sorumluları bunun hesabı....
 5. isimleri ve resimleri açıklanmış askerlerdir. http://www.cumhuriyet.com.tr/foto/foto_galeri/649116/3/Sehit_askerlerin_isimleri_belli_oldu__Onlardan_geriye_yarim_kalan_hayaller_ve_bu_fotograflar_kaldi.html
  vatan uğrana şehit oldukları söyleniyor ama bu bana samimi gelmiyor. bence malum kişinin ortadoğu taşeronluğu yüzünden ölüyor bu gencecik askerler. işin acısı bu son diyemiyoruz.
  biz 1 senede hemde büyük şehirlerimizde 17 bombalı saldırı yaşamış ülkeyken başka ülkelere huzur getirme lüksümüz yok. önce kendi bataklığımızı kurutmadan başka ülkenin bataklığına el atarsak sonuçları böyle olur.

  riyakarlık da almış başını gitmiş haftalardır halep için ağlayanlar bu durumu küçük bir taziye ile geçiştirecektir. halep için ağlayanlar sizlayanlar yeri göğü inletenlerden yine aynı performansı bekliyoruz ama olmaz neden? çünkü malum kişi talimat vermedi.

  rusya, abd, iran, çin ve türkiye hepsi suriye kıskacında. bu ülkeler sürekli hakimiyet kurmaya veya desteklediği rejimin çıkarlarına göre davranmaya çalışıyorlar. rusya ve abd ipleri ilinde tutan güçler kukla oynatır gibi oynatıyorlar bakalım sonumuz ne olacak.

  son olarak demezsem içimde kalır ama bu adamlar ülkelerini savunmaktansa kaçıp avrupa'ya ya da bizim ülkemize geliyor ülkede suriye'li sayısı aldı başını gidiyor elbet sıkıntı çekenler de var ama rahat rahat bizden çok keyfi yerinde olanlar da var. bizim askerlerimizde bu adamların ülkesi için şehit oluyor sikerler böyle işi geri yollayın adam gibi vatan savunması yapsınlar. onlar burada yaşıyorken benim askerim orada ölmesin.
 6. bir avuç psikopat tarafından öldürülmüş gencecik çocuklar. ne için? yazık, çok yazık!
 7. maalesef hükümetin yanlış politikaları yüzünden gencecik yaşta ölen vatan evlatlarıdır.
  benim kanıma dokunan kimsenin hatasını kabul etmeyecek ve tamire uğraşmayacak olmasıdır. iki gün sonra şehitler unutulacak ve yeni bir patlamayı konuşuyor olacağız.
  ayrıca şehitleri anmak için futbol maçı organize etmek nedir? bir sorsunlar bakalım acılı aileler ne düşünüyor.