1. an itibariyle oynanmakta olan premier ligin 6. hafta maçı.

  mourinho inatçılık etmeyerek son 2 hafta yaşanan kayıplardan sonra kadroda değişimlere gitmiş. luke shaw salağı, oyun kuramayan ve artık bayan rooney kadroda yok. onun yerine bloklar arası mesafeyi çok daha iyi sağlayan mata yer alıyor (bu satırları yazarken smalling köşe vuruşundan golü buldu) açıkçası her ne kadar bugün tempolu ve iyi bir oyun sergileyemeseler de oyundaki değişimler ciddi anlamda belli oluyor. rooney kadrodayken kral ibra kendini ceza sahası içine kendini hapsetmek zorunda kalıyordu ve bildiğimiz ibra oyunundan uzak kalıyordu. şimdi ise oyunu daha çok açıp orta sahadan top alıyor, pas yapıyor, kilit ara pasları veriyor. kendini rahat hissettiği zaman gerçekten kral gibi oynuyor, dans ediyor. bundan dolayı ibrahimovic fazlasıyla özel ve kaliteli bir oyuncu ve bir tane daha ibra yok.


  leicester ise cidden çok iyi oynuyor. topsuz alan, pozisyon alma, alan savunması, top rakipteyken yapılan baskı ve şok presler cidden inanılmaz. geçtiğimiz yıl hiç beklenmeden şampiyon olan ve ertesi yıl inanılmaz düşüş yaşayan, o formu yakalayamayan bir takım görüntüsü vermiyorlar. to rakipteyken dar alanda bermuda şeytan üçgeni yaratıyorlar ve rakibin rahat pas yapmasını engelliyorlar. topun sağında, solunda ve tam karşısında sürekli hareket eden ve pas yollarını kapatan inanılmaz bir hareketli üçlü oluşturuyorlar. hücumda da harika bir tempoyla oynayınca izlemesi inanılmaz keyifli oluyor ki adamlar da mahrez gibi bir oyuncu var....

  an itibariyle maç 1-0 lık united üstünlüğüyle geçiyor. dünyanın en pahalı futbolcusu olan pogba ise bugün etkili bir oyun ortaya koyuyor. çok sağlam kilit paslarda bulundu ve fiziksel olarak da 6 numara üstünlüğünü taşıyor. kral ise hiç olmadığı kadar mutlu olmalı çünkü rahat bir oyun oynuyor, geziyor, top alıyor ve çokça iyi koşular yapıyor. city ya da watford maçında olduğu gibi ceza sahasına sıkışmıyor. rashford'un ise hala yiyecek çok ekmeği var diyebiliriz.

  edit: mata etkili oyununu bir de çok hoş bir gol ile süsledi. 2-0 united.
  edit2: mata harika bir asist yaptı, rashford boş kaleye yuvarladı. 3-0.
  edit3: leicester city çok dağıldı, 3 korner golü oldu. pogba harika bıraktı köşeye. 4-0