1. bu aralar fazlaca hissettiğim hatta arkadaşlarımdan da duyduğum durum. sanırım artık bu saatlerde bi revizyona gidilmesi gerekiyor, insanlık olarak fazla mesai yapıyoruz ve kendimize zaman kalmıyor. günler 32 saat olmalı en az.
  abi
 2. zamanı alt edebilecek bir kuvvet olmadığı için hep geçerli olacak durum. zamanı yetirmek istiyorsak saatlerle değil saniyelerle yaşamayı öğrenmeliyiz.
 3. bir gün öyle de böyle de 24 saat. asıl mesele hayatların 24 saate sığmayacak işler tarafından istila edilmesi. yoğun çalışanlar için söylüyorum bunu. yoksa ben hala öğrenciyim, 24 saat bana yetmiyorsa tembelliğimdendir.
 4. yetmemesinin yani sira bir de normalden daha hizli takip eder saniyeler birbirini. gecenin sabaha bu kadar cabuk donebilecegini tahmin etmezsiniz.
  doris
 5. zamanı bükmeden de zamanın yönetilebileceğine olan inancı kırılmış insanların yaygın kullandığı deyimdir. oysa uyku katmanlarını ve uyku döngülerini keşfedip, tüm zamanını en verimli hale getirebilen birisi için 24 saat ideal bir süredir.

  ömrümüzün yarısının beklemekle geçtiğini biliyoruz. bununla yakınmak yada isyan etmek yerine bu süreleri ömrümüzün asıl dolu geçen zamanları haline getirmek yine bizlerin elinde. 3 dakikalık x şarkısını en az 1000 kez dinliyoruz ömrümüzde. bu da ömrümüzün 3000 dakikasını sadece x şarkısına vermiş olduğumuz anlamına geliyor. bu süre sizin için zaman kaybı mı? dinlemeyi bırakın. değil mi? o halde daha fazla dinleyin.

  daha verimli, kendinizi işe yaramaz, boş, aylak birisi olarak tanımlamak yerine bu sürelerin hakkını vermek için kendinize küçük ve büyük hedefler belirleyin.

  tabi bundan öncesi,
  sleepyti.me adresini ziyaret edin. buraya uyanmak istediğiniz saati girdikten sonra size uyumanız gereken en ideal zaman dilimlerini söyleyecektir. mesela ilk hedefiniz bunu başarmak olsun. kalkmak istediğiniz saate göre yatmak.

  sonrası mı? sonrası kolay. hemde çok kolay.
  artık sabahları afyonunuzun patlaması için kafadan 3-4 saat hatta gününe göre öğle vaktini bulabiliyor. bu durumdan kurtulduğunuza göre kendinize hobi edinebilir, boş vaktinizi kendinize ayırabilirsiniz.
  ilgaz
 6. insanların aç gözlü olduğunun da göz önünden çıkartılmamasını düşündüğümdür.
  1 gün 48 saat olsaydı (insan yine 6 saatlik uyku ile 1 günü -48 saati- çıkartabilseydi) 48 saati de yetiremezdik.
  (bkz: maymun iştahı)
 7. çoğu insan, uykusuzluktan sızana kadar uykuya direnen çocuklar gibi. güne 2 değil 24 saat eklense fark etmez.
 8. insanların günde 14 saat çalıştırıldığı memleketlerde normal olsa da popüler söylemlerden biri olmaya başladığı için çoğunlukla hikayedir.

  - remzi abi geçen gün tam atomu parçalıyorum aanadın mı, yine bana ayrılan sürenin sonuna geldik, 24 saat bitti iyi mi ?
  + ha siktir bok.
  - eyvallah abi.
 9. ha bire sözlükte takılır artan zamanda da uyursam sonra whatsapp'a bakıp durursam 48 saat olsa gene yetmez gene yetmez. sözde sınavlara çalışacağım hı hı