1. daha önce 5 kasım'da başlaması planlanan festival belirsiz bir tarihe ertelenmiş. :( gelişmeleri web sayfasından takip edebilirsiniz.

  27. istanbul uluslararasi kisa film festivali

  yapılan açıklama şöyle:

  !---- alıntı ----!
  festival tarihi ertelendi

  festival tarihimizi belirlerken seçimlerin haziran ayında yapılacağını ve bizim festival tarihimiz olan 6 kasım 2015 gününe kadar türkiye de ki yaşamın bir düzene kavuşacağını düşünmüştük.
  seçimlerin tekrarlanma durumu ortaya çıkınca bu öngörümüz ne yazık ki doğru çıkmadı.
  daha önce ülkemizin değişik bölgelerinde, en son olarak da 10 ekim 2015 günü ankara da yaşanan acılar, tüm enerjimizi çok olumsuz etkiledi. türkiye zor günler geçiriyor. böyle bir ortamda festival yapmak, yurt dışından konuk ağırlamak, herkes keder içinde iken sosyal medyada festivalin duyurusunu yaygınlaştırmak, salonlarda seyirci ile buluşabilmek oldukça zor görünüyor.
  festival filmlerimizi daha pozitif bir ortamda izletebilmek, konukları daha güvenli bir ortamda ağırlayabilmek, “festival” sözüne yaraşır bir ortamı gerçekleştirebilmek amacı ile festival programımızı üzülerek, henüz belirsiz, ileri bir tarihe erteleme zorunda kaldık.
  filmlerimizi en kısa zamanda tekrar güven ve huzur ortamı içinde seyirci ile buluşturmak umudu ile saygılarımızı sunarız.
  !---- alıntı ----!