1. dini siyasete alet etmedikten sonra her kesimden, her inanctan ve her etnik gruptan insanlar devleti idare edebilirler.

  hitler'in mussolini'nin stalin'in tito ve enver hoxhanin müslüman olduğunu hiç zannetmiyorum. devlet lideri ateist, hristiyan, yahudi veya başka bir inanca mensup olunca her şey çok mu güzel oluyor yani nedir olay?

  bununla birlikte müslüman gibi görünüp yalan söyleyen, helal-haram tanımayan bir zümre var ki adına munafik denir. bilmem tanıdık geldi mi?

  bugün yaşanan talihsiz olaya gelince malesef muhalif sesleri kesmek adına yapılabilecek en büyük hamlelerden biri yapıldı. hemde cumhuriyetin 93. yılında. fetöcü algısıyla tüm muhalifler mevki ve makamlarıni kaybetmişti ki bu süreç hâlâ devam ediyor. baskılara boyun egmeyen medya organları baskın yiyordu zaten ama cumhuriyet baskını daha farklı bir seviyesizlik oldu.

  sanılanın aksine darbe girişiminde bulunan askerlerin çoğunun cumhuriyetçi ve atatürkçü olduğunu düşünüyorum. bu baskının bununla bir ilgisi var mı bilmiyorum.

  bakalım bu uzun hikaye ne zaman bitecek...?
 2. cumhuriyet bayramından 2 gün sonra yapılmış ironik operasyon.
 3. acınası.

  bugün haber kanallarına bir göz gezdirebildim. havuzu zaten geçtim de, geri kalan ulusal medyada ne bir tepki var, ne bir dayanışma hali mevcut. uysal koyunlar gibi olanı biteni naklen yayınlıyorlar sadece.

  işte bu çok daha acınası.
 4. paralel bahane, faşizm şahane.
 5. ne vermedik de, bunları yaptın eeeeyyy paralel !
  belit
 6. bugün beytepe'de cumhuriyet okuyan gençler,
  hiçbirinizi tanımıyorum ama hepinizle gurur duyuyorum.
 7. Dün savcı bey'in de fetö'cülükten soruşturulduğunu öğrenmiştik. O kadar absürd bir ülke olduk ki, bank asya'ya para yatıranlar bile kamuda açığa alınırken, fetöcülükle suçlanan bu savcı görevinin başında kalıyor.

  Şaka gibi ya. Cumhuriyet gazetesini fetöcü diye suçlayan savcı da fetöcü olmaktan dolayı soruşturuluyor. Düşündükçe gülüyorum.

  Neyse efendim, işte bugün itibarıyla dünkü rezilliği duyuran Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan hakkında soruşturma başlatılmış. Gerekçe çok daha komik: ‘terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek’

  Fetöcü savcı oldu mu sana terörle mücadelede görev almış kişi