• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (8.19)
açlık oyunları - suzanne collins
etkileyici bir fantastik dünya, bitmek bilmeyen bir aksiyon açlık oyunları'nda bir sonraki sayfaya geçmek için sabırsızlanacaksınız.etrafınızdaki başka herkes sabahı göremeyeceğinizden eminken vahşi bir ortamda kendi başınıza hayatta kalabilir misiniz?"bu kitaba o kadar bağımlı kaldım ki, yemeğe çıktığımda bile kitabı yanımda taşıdım ve masanın altında okumaya devam ettim. hikayesi beni birçok gece uykusuz bıraktı çünkü bitirdiğimde bile, yatakta bu kitabı düşünmeye devam ettim. açlık oyunları kesinlikle büyüleyici."stephenie meyer"elimden bir türlü bırakamadım… bağımlısı oldum."stephen kingkazanmak ün ve talih, kaybetmek ise kesin ölüm anlamına gelir.bu oyunun galibinin karnı doyacak kaybeden ise ölümle tanışacak...açlık oyunları başlasın... (kitap bilgileri idefix'den alınmıştır.)
 1. serinin aynı isimle filminin de bulunduğu ilk kitabı. filmi kitabından daha başarılı. edebi bir değeri yok. kitaptaki cümlelerin yarısı özne + yüklemden oluşuyor.
  zgrkk
 2. bir oturusta bitirdigim surukleyicilikte bir kitap.
 3. üç kitaplık serinin birinci kitabı. filmi izlenmeden okunursa eğer sürükleyiciliğine kapılmamak elde değil. distopya severlerin okumasını öneririm. tabi bir "biz, 1984 ya da cesur yeni dünya" değil lakin güzel seridir.
  hubot
 4. sürükleyici. edebi değerini göz ardı edip senaryo olarak ele almak daha uygun. serinin en güzel kitabı olduğunu da ekleyelim.
 5. bu serinin bütün kitaplarını okumuş biri olarak şunu söyleyebilirim. altı çizilecek satırlar arayanlar ve edebi bir kitap okumak isteyenlerin bu ihtiyacını karşılayamayacak bir seri.
  popüler kitaplar çizgisinde, çok satanlar serisindeki diğer tüm kitaplar gibi üzerinden çok geçmeden unutulacak.
  bakın bir kaç sene önceki vampir serisi yerini çoktan açlık oyunlarına bıraktı. açlık oyunlarının yerini şimdiden labirent serisi doldurdu.
  bu yazdıklarımdan bu tarz kitaplara olumsuz bir bakış açım olduğu düşünülmesin, ama gelip geçici romanlar olduğu da unutulmasın diyorum.
  bu tarz kitaplar hiç okunmamalı diyenlerden değilim, çünkü açlık oyunları en azından haksızlıkla mücadeleyi aşılıyor.
  ve okuma alışkanlığı geliştiriyor.
  ve bu tarz kitaplar hep olacak kabullenmeli bir zweig kitabından daha çok para ödeyeceğiniz gerçeğini de kabullenmelisiniz.
 6. kitaplarda ki göndermeler içinde bulunduğumuz dönemin içine katniss'in oklarından daha keskin bir şekilde gönderilmiş yada ben benzetmek istedim.

  seriyi, böylesine bir konunun efsane yapacak göndermelerle dolu filmlerini, iyi yönetmenlerle çekilmesi durumunda ortaya devrimi ön plana almış bir seriyi çıkartma ihtimali düşünülmeden, hollywood'a kurban gitmiş bir seri olarak görüyorum.