• okudum
  • okuyorum
  • okumak istiyorum
 • youreads puanı (10.00)
kalemimin sapını gülle donattım - ferhan şensoy
ferhan şensoyun dilinden kendi hayatı.
 1. ferhan şensoy okumaya yeni başlayan herkese öneririm.
 2. ferhan şensoy'un hayatını, "ferhanca" anlattığı kitaptır.
 3. ferhan şensoy'un hayatını anlattığı kitap serisinin ilk kitabı.
  ikinci kitap : (bkz: başkaldıran kurşunkalem - ferhan şensoy)

  bu kitapta ferhan şensoy'un galatasaray lisesine başlaması,tiyatroyadaki ilk yılları,fransa ve kanadaya gidişi ve kanadadan memleketine dönüşü anlatılır.

  kitap ferhan şensoy'un kendine has üslubuyla yazılmıştır.ferhan şensoyu tanımak isteyenler için ve sadece akıcı bir roman okumak isteyen herkese tavsiye edilebilir.

  insanda alıp başını uzaklara gitme, hayatı boşverip istediğin gibi yaşama aşkı uyandırır.
 4. fırçam ve renk renk boyalarım var. alev alev dolanıyor içimi, çizme isteği. aslolan çizmek değil, özlem. bir yol çiziyorum, giderek daralan, perspektif bildiğimden değil, gözlem. yollar uzakta daralıyorlar, bunu uzun otobüs yolculuklarından biliyorum. bir kız çiziyorum yolun başına, eline bir çanta veriyorum, okula gitsin, okusun hasbam. uzun uzun saçlar çiziyorum, işi ne, tarasın yosmam.sonra resme bakıp basıyorum şarabı bardağın gözüne, bardağın gözünün tam neresi olduğunu çok iyi bilemeyerek. seviyoruz ya, içmek gerekli. kız çıkıp gidiyor resim kağıdından. fırçalarımı kırıyorum, boyalarımı atıyorum gayya kuyularına. içimdeki çizme isteğini bir ressama ciro edip basıyorum şarabı bardağın gözüne... bardağın gözü olmaz. çekmece mi bu? çekmecenin gözününde bir şey gördüğü söylenemez. kendin yarat dertleri, kendin üzül, delikanlı bir felsefe.

  sayfa 58..
  emuzi
 5. ferhan şensoy'un çarşambayı sel almasıyla gittiği galatasaray lisesinin anılarıyla genç bir tiyatrocu edebiyatla yaşayan fransız bir hayatı anlatır,klasik atasözü der ya ne oldum dememeli ne olacağım demeli :)
 6. ferhan şensoy'un diğer kitapları gibi bir solukta okunan eseri..
 7. ferhan şensoy'un çok sevdiğim kitabı. tekrar olsa okurum sanki, bi civciv vardı ki gönüllere şenlik :)