1. özellikle 'hangover' sonrası alınan daha sonra fiili olarak vazgeçilen karardır.
  2. başlayamadan bıraktım ben bunu. alkole alışmak için çok çaba sarfettim. her çeşit alkolü içtim. hatta rakidan tiksindigim halde burnumu kapatarak içtim, yine de alışamadım.

    gençler; alkol içmeyin demiyorum, kararında için. kendinizi buna alıştırın. çok içki içmenin ne size ne de topluma bir faydası yoktur. çok içmek sağlığınızı da olumsuz etkiler.

    eğer birakabiliyorsaniz tamamen bırakın, birakamiyorsaniz kararında için...
  3. alkol almadan komik olamadığını, alkol almayınca sıkıcı olduğunu düşünen nesillerce adam var ülkede, bi onlardan başlamalı ikna çabalarına.
  4. youreads sayesinde gerçekleştirmeye çalıştığım olay. on yıldır içmediğim gün sayısı bir elin parmaklarının sayısını geçmez. yerine başka bir şey koymadan yaşam tarzınızı değiştirmeden imkansız bir olay. dört gün önce içkiyi bırakma kararı aldım. beni oyalayacak aklımı boşaltacak şey olarak youreads'i seçtim. dört gündür uyku hariç gece gündüz demeden youreads okuyorum. okumaya mola verince de entry yazıyorum. bazen can sıkıntısından trolleme denemeleri de yapmıyor değilim. dünün en beğenilmeyen yorumlarında zirvedeyim bugünde.

    içkisiz hayat gerçekten çok sıkıcı. bakalım deneyeceğiz.
  5. bağımlılıkların kötü yanı bırakmaya nereden başlayacağını bilememektir ama daha da kötü yanı bir şekilde karar verip bıraktıktan sonra hayatının sonuna kadar tekrar dönme durumunun varlığıdır.bir kez bulaşmışındır hissettirdiklerini unutmak bunları tekrar yaşamaktan geri durmak zorlayıcıdır.bu ister alkol ister sigara isterse şeker bağımlılığı olsun.alışık olduğunuz o duyguya dönmek istiyorsanız buna engel olabilecek cok az şey vardır.