1. büyük günah yani kesinlikle fetva kurulunun el atması gereken bir durum.
  gariban bakteri çok mu meraklı insanlara ama ne yapsın mecbur o da çoluk çocuk sahibi olup saadeti yakalamak istiyor sırf sen ondan güçlüsün diye öldürmeye ne hakkın var vicdansız, merhametsiz?
 2. burada asıl soru: günahı sevabından mı çok; yoksa sevabı günahından mı çok olacak sanırım.
 3. teorik olarak antibiyotik de allahın yarattığı bir canlı. küf mantarından elde edildiğini hatırlıyorum ilkokul yıllarımdan. bence allaha bir başkaldırı değil bu. bakteriler mikroplar kendi aralarında halletsin demek.
  sezgi
 4. antibiyotiklerin mikroorganizmaları öldürdüğünü sanan cahil beyanı. antibiyotikler mikroorganizmaların üremesini engeller. keşke baban prezervatif takıp üremeseymiş. şaka lan şaka. allahın yarattığı antibiyotiği gereği gibi kullanmak. allah varsa tabii. konu saptı.
 5. napalım besleyip büyütelim okula mı gönderelim?
  herry
 6. allah mikrop yaratmasa sana hastalık vermese koca bir sağlık sektörü.. eczacısından kimyagerine doktorundan hemşiresine bilim insanından sağlık personeline kadar belki milyonlarca insan işsiz aç ve açıkta kalacak bir de öyle düşün. allah sana antibiyotiği bul da mikrobu öldür diye mikrobu yaratıyor sana da o antibiyotiği yaratacak aklı veriyor sen o akılla tüm bu devinimleri yaratıyorsun ve dünya üzerinde birbirini etkileyen azımsanmayacak kadar sektördeki milyonlarca insan (o ilacı taşıyan tır şöförü mesela ne bileyim) bu sayede hayatını idame ettiriyor. yaa şükür time
 7. dunyada antibiyotik kullaniminda zirvede oldugumuz su gunlerde bilinclendirme kampanyalarinda kullanilabilecek bir slogan. yoksa bilincsiz antibiyotik kullanmi cok farkli yerlere gidecek.
 8. hasta olunca dua mı edersin doktora mı gidersin sorusunun kanıtı niteliğindeki olay.
  inançlar pratikte boştur ama bilimin güzel yönü bu çünkü işe yarıyor.
 9. antibiyotiği de yaratan allah olduğu için herhangi bir abeslik yok
 10. bu mantikla allahin bagirsagina yerlestirdigi boku niye siciyosun? bakterilerin ruhu sad olsun o zaman ne diyeyim..
  lupus