1. RedHack geçtiğimiz günlerde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın e-posta hesaplarını hack’lemişti. sonrasında erdoğan lozan hezimettir konusunu açarak gündemi değiştirmişti ve e-posta skandalı unutulmuştu.

  dün ise e-posta konusu yeniden gündeme geldi çünkü RedHack, sızdırdığı mailleri Dropbox ve Google Drive’a yüklemiş. devlet de bunun üzerine Dropbox ve Google Drive’a erişim engellenmişti.

  bugün ise yasak daha da genişletildi ve archive.org, github, onedrive da açılmıyor. böyle giderse yandex.disk ve icloud da yasaklanabilirmiş.

  nasıl oluyor da dünyanın en büyük bulut sistemlerini böyle kolayca engelleyebiliyorlar, niye kimse dur demiyor, aklım almıyor artık benim ya.

  https://twitter.com/engelliweb/status/784750092058255360
 2. kendi tabani bulut sistemi kullanmayi bilmediginden bilse bile hikmetini cok dusunmediginden bir zarar gormeyecektir. ogrenciler, akademisler, isadamlari vs nasil ulasacak verilerine, datalarina, dosyalarina, bunu nasil akil edemiyolar diyecegim ama hikmetine kafa yormamak lazim demisti basbakan. umarim hallolur birinin ozel yazismalarini saklamak icin milyonlari magdur etmek turkiye'ye yakisirdi zaten.
 3. binali yıldırıma bulut sisteminin açıklanamaması sonucu bulut sistemlerinin yasaklanmasıdır.
 4. interneti kapatsalarmış da rahatlasalarmış artık.